Latvijas IT pakalpojumus novērtē pasaulē

Ar noslēgtiem sadarbības līgumiem un nodibinātiem biznesa kontaktiem no pasaulē nozīmīgākās digitālās industrijas izstādes "CeBIT 2013" atgriezušies Latvijas informacijas tehnoloģiju un digitālās nozares uzņēmumi.

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) organizētajā Latvijas nacionālajā stendā piedalījās draugiem.lv grupas uzņēmumi SIA "Mapon" un SIA "Istabai", kā arī "Lingmaster", SIA "SWH Sets", SIA "imedia" (mailigen.com) un SIA "Giraffe Visualization Group".

Uzņēmuma "Lingmaster" pārstāve Ligita Kauķe uzsver, ka dalība Latvijas nacionālajā stendā ir viens no produktīvākajiem mārketinga pasākumiem, kādos uzņēmums ir piedalījies. SIA "Lingmaster" pakalpojumi nav paredzēti gala lietotājiem un patērētājiem, bet lieliem programmatūras izstrādātājiem un aparatūras un iekārtu ražotājiem, kuri savus produktus izplata Baltijas tirgū. "Dalība izstādē ļauj potenciālajiem klientiem, kuriem ir nepieciešami mūsu pakalpojumi, mūs sameklēt un individuāli klātienē aprunāties par viņu konkrētajām vajadzībām, prasībām un plānotajiem darba procesiem. Tas ir īpaši vērtīgi, jo tādējādi potenciālie klienti paši ir iniciatori sadarbības veidošanai, un pastāv lielāka varbūtība, ka sadarbība patiešām notiks," uzsver L.Kauķe.

Jāatzīmē, ka uzņēmums "Lingmaster" izstādes "CeBIT 2013" laikā ir nodibinājis kontaktus ar Somijas, Polijas, Nīderlandes, Lietuvas, Šveices, Indijas, Vācijas, Ukrainas un Bulgārijas kompānijām par dažādu programmatūru un interneta platformu izstrādi.

Uzņēmums "Mapon" starptautiskā izstādē piedalījās pirmo reizi, taču izstādes laikā guva vairāk kā 70 kvalitatīvus kontaktus, ar kuriem potenciāli varētu izveidoties sadarbība. Uzņēmuma pārstāvis Ģirts Zariņš ir pārliecināts, ka Latvijas uzņēmējiem dalība nacionālajos stendos ir ļoti vērtīga: ""Mapon" šī bija neatsverama pieredze, un nekur citur nebūtu bijusi iespēja iepazīt savus konkurentus vienviet, tik īsā laikā satikt daudz sadarbības partneru, klientu. Ļoti ceru, ka arī turpmāk radīsiet iespēju organizēt dalību šāda veida izstādēs, jo mūsu izmēra kompānijām pašām nofinansēt šādu apmeklējumu nebūtu iespējams."

Līgumus par konkrētu sadarbību izstādes laikā noslēdza uzņēmumi "Istabai" un "SWH Sets".

Starptautiskā izstāde "CeBIT 2013" Hannoverē (Vācija) notika no š.g. 5. – 9. martam. Izstādē piedalījās vairāk nekā 4,2 tūkstoši dalībnieku no 70 pasaules valstīm, un to apmeklēja 340 tūkstoši cilvēku no vairāk kā 110 valstīm. Vienlaicīgi bija iespēja piedalīties arī dažādu nozaru konferencēs un semināros, lai iepazītos ar aktualitātēm nozarē, kā arī iegūtu daudz jaunu perspektīvu biznesa kontaktu.

Latvijas uzņēmēju dalība izstādē tika rīkota Eiropas Reģionālā attīstības fonda (ERAF) Ārējo tirgu apgūšanas atbalsta programmas projekta "Nozaru nacionālie stendi starptautiskajās izstādēs ārvalstīs un eksporta konsultācijas" ietvaros.