Latvijas tehnoloģiju uzņēmēji piesaka sevi Silīcija ielejā

2013. gada 4.-14. jūnijā notiks šogad jau otrā Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) un "StartUpLatvia" organizētā tirdzniecības misija Silīcija ielejā Kalifornijā (ASV). Desmit dienas ilgajā tirdzniecības misijā augsto tehnoloģiju un investīciju mekā dosies pieci daudzsološi Latvijas IT uzņēmumi, kas sevi jau pieteikuši vietējā tirgū un vēlas paplašināt darbību ASV, piesaistot investoru kapitālu straujākai biznesa attīstībai.

Tirdzniecības misijā piedalīsies SIA "Twa Riga", SIA "Arcana", SIA "Froont" Rīgas filiāle, SIA "Rīgas Starptautiskā ekonomikas un biznesa administrācijas augstskola" un SIA "1Life". Tirdzniecības misijas mērķis ir iepazīstināt uzņēmējus ar Silīcija ielejas specifisko biznesa kultūru, dot iespēju prezentēt savu biznesu Silīcija ielejas riska kapitālistiem un biznesa eņģeļiem, kā arī tikties ar lielo korporāciju pārstāvjiem un iegūt informāciju no pirmavota par šo tehnoloģiju uzņēmumu stratēģiskajiem attīstības virzieniem un turpmākās sadarbības iespējām. 

Vizītes laikā ir plānotas intensīvas divu dienu apmācības par Silīcija ielejas biznesa ekosistēmu un biznesa idejas prezentēšanas tehniku potenciālajiem investoriem, kā arī individuālas mentoringa sesijas ar katram uzņēmumam specifiski piemeklētiem nozares ekspertiem, kas palīdzēs biznesa stratēģijas izstrādē ienākšanai ASV tirgū. Papildus apmācībām uzņēmēji apmeklēs lielākos Silīcija ielejas biznesa akseleratorus, tiksies ar vienu no vadošajām jurisprudences kompānijām, kas dos ieskatu par biznesa uzsākšanas un attīstības juridiskajiem priekšnosacījumiem ASV, prezentēs savus uzņēmumus investoriem un nozares ekspertiem, kā arī apmeklēs citu valstu jauno uzņēmēju atbalsta organizācijas, viesosies lielākajās pasaules korporācijās, tais skaitā arī "Google" un "Skype".

Silīcija ieleja ir mājvieta neskaitāmiem pasaules vadošajiem tehnoloģiju uzņēmumiem kā, piemēram, "Apple", "Facebook", "Google", "HP" un citiem. Neskatoties uz pārējās pasaules centieniem, Silīcija ieleja joprojām ir vadošā IT industrijas un riska investīciju darījumu sirds, kas sevī koncentrē aptuveni 41 % no visām ASV veiktajām riska investīcijām, kuru apjoms gadā sasniedz 12 miljardus ASV dolāru. Silīcija ieleja kļuvusi leģendāra ar tikai šai vietai raksturīgo uzņēmējdarbības kultūru.

Latvijas uzņēmēju tirdzniecības misiju Silīcija ielejā jau otro reizi rīko LIAA sadarbībā ar "StartUpLatvia". Iepriekšējā tirdzniecības misija Silīcija ielejā norisinājās no šī gada 31. janvāra līdz 12. februārim. Tajā piedalījās seši informācijas tehnoloģiju uzņēmumi – SIA "Karšu izdevniecība Jāņa sēta", SIA "Informatics",  SIA "TestDevLab", SIA "Molips", SIA "Intelligence Media Group" un SIA "Booking Group". Brauciens rezultējās ar vairākiem sadarbības piedāvājumiem un investoru tālāku interesi par atsevišķiem Latvijas delegācijas uzņēmumiem.

Latvijas uzņēmēju dalība tirdzniecības misijā tiek rīkota Eiropas Reģionālā attīstības fonda (ERAF) Ārējo tirgu apgūšanas atbalsta programmas projekta "Nozaru nacionālie stendi starptautiskajās izstādēs ārvalstīs un eksporta konsultācijas" ietvaros.