Latvijas tranzīta nozares pārstāvji dodas izvērtēt Ķīnas lielākās provinces piedāvātās iespējas

Latvijas tranzīta nozaru pārstāvji 2013. gada 2.-7. septembrī dodas uz Urumči, Sjiņdzjanas provinces galvaspilsētu Ķīnā, lai piedalītos Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) organizētajā nacionālajā stendā starptautiskajā izstādē "China-Eurasia Expo 2013".

Sjiņdzjanas Uiguru autonomais reģions jeb Sjiņdzjana, kas atrodas Ķīnas ziemeļrietumos, ir lielākā Ķīnas province, un šobrīd kalpo kā būtisks tranzīta un loģistikas centrs tirdzniecībai ar Centrālās Āzijas (Tadžikistāna, Uzbekistāna, Kirgizstāna, Pakistāna, Indija) un Eirāzijas (Krievija, Kazahstāna, Mongolija) valstīm.

Sjiņdzjana ir strauji augošs Ķīnas reģions, kura izaugsmes pamatā ir reģiona bagātīgie derīgo izrakteņu krājumi, lauksaimniecības resursi, kā arī Ķīnas centrālās valdības attīstības iniciatīvas, kas ir mērķētas uz Ķīnas rietumu reģionu ekonomiskās attīstības veicināšanu.

Latvijas tranzīta nozares (ostas, dzelzceļš, autopārvadājumi) interese primāri ir saistīta ar kravu pārvadājumiem no Sjiņdzjanas gan uz Baltijas, gan tālāk – Ziemeļeiropas valstīm.

Nacionālajā stendā piedalīsies pārstāvji no Rīgas Brīvostas pārvaldes, Ventspils Brīvostas pārvaldes, Liepajās Speciālās ekonomiskās zonas, AS "Latvijas Dzelzceļš", SIA "Ave Trans" un SIA "Schenker".

Dalība izstādē tiek rīkota Eiropas Reģionālā attīstības fonda (ERAF) Ārējo tirgu apgūšanas atbalsta programmas projekta "Nozaru nacionālie stendi starptautiskajās izstādēs ārvalstīs un eksporta konsultācijas" ietvaros.