Latvijas uzņēmumi piedalīsies starptautiskajā inženiernozaru izstādē "Hannover Messe 2013"

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) sadarbībā ar Latvijas Mašīnbūves un metālapstrādes rūpniecības uzņēmēju asociāciju (MASOC) un Latvijas uzņēmumiem piedalīsies lielākajā industriālajā gadatirgū "Hannover Messe 2013". Izstāde notiks no 8. līdz 12. aprīlim Hannoverē, Vācijā.

Kopš 1997. gada, vairāk kā 16 gadus, šajā izstādē piedalās arī Latvijas uzņēmumi. Šogad izstādes tematiskajā ekspozīcijā "Industriālās piegādes un kooperācija" piedalīsies LIAA, seši Latvijas uzņēmumi – AS "Baltijas Gumijas fabrika", SIA "Controltech", AS "Ditton pievadķēžu rūpnīca", SIA "Eko El", AS Energofirma "Jauda", SIA "Sperre Baltic", kā arī divas biedrības – MASOC un  "Latvijas Ūdeņraža asociācija".

Izstādē ik gadu redzams viss jaunais, kas parādījies pasaules tirgū mašīnbūvē un metālapstrādē, rūpniecisko iekārtu ražošanā, enerģētikā, elektronikā, elektrotehnikā, automatizācijā, jaunu materiālu izstrādāšanā, pielietojamajos zinātniskajos pētījumos, kā arī citās nozarēs.

LIAA un MASOC nodrošinās savu darbinieku – inženiernozaru ekspertu klātbūtni izstādes stendā visā izstādes laikā, kā arī LIAA pārstāvniecība Vācijā uzņēmējiem sniegs pakalpojumus stenda mārketinga kampaņas realizēšanā, potenciālo partneru uzaicināšanā un uzņēmumu individuālo programmu sagatavošanā.

Izstādes laikā vairāki Latvijas uzņēmumi un organizācijas, t.sk. LIAA, izmantos iespēju piedalīties arī citos ar izstādi saistītos pasākumos – starptautiskajā Eiropas Biznesa atbalsta tīkla organizētajā inženiernozaru uzņēmumu kontaktbiržā "b2faironline", semināros u.c.

Izstāde "Hannover Messe" ir lielākais un nozīmīgākais pasaules industriālais gadatirgus. 2012. gadā tajā piedalījās ap 5 tūkstošiem kompāniju no 69 valstīm, gadatirgu apmeklēja vairāk kā 190 tūkstoši apmeklētāju, no kuriem ap 50 tūkstoši bija ārvalstu apmeklētāji. Par izstādes nozīmi tikai Vācijas ekonomikā vien liecina fakts, ka katru gadu to atklāj Vācijas kanclere Angela Merkele. Katru gadu kāda no izstādes dalībvalstīm tiek nominēta nacionālās partnervalsts statusā, – šogad tā būs Krievija.

Latvijas uzņēmumu dalība izstādē tiek rīkota Eiropas Reģionālā attīstības fonda (ERAF) Ārējo tirgu apgūšanas atbalsta programmas projekta "Nozaru nacionālie stendi starptautiskajās izstādēs ārvalstīs un eksporta konsultācijas" ietvaros.