Latvijas uzņēmumi piedalīsies starptautiskajā inženiernozaru izstādē "Hannover Messe - 2014"

LIAA sadarbībā ar Latvijas Mašīnbūves un metālapstrādes rūpniecības uzņēmēju asociāciju (MASOC), un septiņiem Latvijas uzņēmumiem piedalīsies pasaules lielākajā industriālajā gadatirgū "Hannover Messe - 2014". Izstāde notiks no 7. līdz 11. aprīlim Hannoverē, Vācijā.

Starptautiskajā inženiernozaru izstādē "Hannover Messe" Latvijas uzņēmumi piedalās jau vairāk nekā 17 gadus. Šogad izstādes tematiskajā ekspozīcijā "Piegādes industrijai" Latvijas nacionālajā stendā tiks pārstāvēti 7 uzņēmumi: SIA "Baltrotors", SIA "Eko El", SIA "Elk Plus", AS Energofirma "JAUDA”, SIA "Pepi Rer", SIA "Sperre Baltic", SIA "Urbanmetals". Izstādē LIAA pārstāvji ārvalstu partnerus iepazīstinās ar uzņēmējdarbības vides un nozares aktualitātēm Latvijā.

Izstādes laikā uzņēmēji piedalīsies arī Eiropas Biznesa atbalsta tīkla (EEN) rīkotajā uzņēmumu kontaktbiržā "b2faironline".

Izstāde "Hannover Messe" ir lielākais pasaules industriālais gadatirgus. Dalībai 2013. gada izstādē bija reģistrētas 6550 kompānijas no 62 valstīm, izstādi apmeklēja apmēram 225 000 apmeklētāju, t.sk. apmēram 50 000 no ārvalstīm, kas apliecina to, ka Hannover Messe gadatirgus kopumā joprojām nezaudē savu nozīmi un to var uzskatīt par galveno pasaules inženiernozaru izstādi.

Izstādē ik gadu redzams viss jaunais, kas parādījies pasaules tirgū mašīnbūvē un metālapstrādē, rūpniecisko iekārtu ražošanā, enerģētikā, elektronikā, elektrotehnikā, automatizācijā, jaunu materiālu izstrādāšanā, pielietojamajos zinātniskajos pētījumos, kā arī citās nozarēs.

Latvijas uzņēmēju dalība izstādē tiek rīkota Eiropas Reģionālā attīstības fonda (ERAF) Ārējo tirgu apgūšanas atbalsta programmas projekta "Nozaru nacionālie stendi starptautiskajās izstādēs ārvalstīs un eksporta konsultācijas" ietvaros.

Uzņēmējiem pieejami eksporta pakalpojumi 2014. gadā
Lai nodrošinātu konkurenci starptautiskajā tirdzniecībā, 2014. gadā LIAA turpinās sniegt atbalstu Latvijas uzņēmumu preču un pakalpojumu atpazīstamības veicināšanas projektos – 16 nacionālajos stendos dažādās pasaules valstīs, tirdzniecības misijās, individuālajās vizītēs un publicitātes projektos, kā arī iedrošināt Latvijas uzņēmējus uzsākt eksportu un izglītot Latvijas eksportētājus par drošu darījumu norisi, organizējot apmācību seminārus ar eksportu saistītajās jomās.


Papildinformācija:
Vineta Vilistere-Lāce, Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra
Tālrunis: +371 67039422
Fakss: +371 67039401
E-pasts: vineta.vilistere@liaa.gov.lv