Noskaidrots jauno uzņēmēju sacensību "Firmas noslēpums" uzvarētājs

Par Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) rīkoto jauno uzņēmēju sacensību "Firmas noslēpums" uzvarētāju žūrijas un skatītāju kopvērtējumā 2013. gada 17. decembra vēlā vakarā kļuva Māris Plūme no Ogres novada Jumpravas. Viņa iecere ir ražot kvalitatīvu sidru no Latvijā audzētiem āboliem. Balvā topošais uzņēmējs saņēma 10000 latu sava biznesa attīstīšanai.

17. decembrī LTV1 ēterā noslēdzās biznesa sacensību – TV raidījuma "Firmas noslēpums" trešā sezona, kur par uzvarētāju žūrijas un skatītāju balsojuma kopsummā pārliecinoši kļuva jumpravietis Māris Plūme ar sidra ražošanas projektu. Tūlīt pēc sacensību beigām uzvarētājs apstiprināja, ka iegūtā balva tiks izmantota, lai iegādātos jaunas sidra raudzēšanas tvertnes, labāku ābolu maļamo iekārtu, jaunus ābeļu potcelmus, kā arī apvilktu pamatīgāku žogu nākamgad stādāmajam ābeļdārzam. Par lielāko ieguvumu no dalības sacensībās Māris uzskata uzlabotās prezentācijas prasmes, saņemtos mentoru padomus un kontaktus, kas iegūti raidījuma laikā.

Sacensību galveno balvu – 10000 latus biznesa attīstīšanai uzvarētājam nodrošina raidījuma pastāvīgais sadarbības partneris SEB banka.

Sacensību pēdējā kārtā – TV tiešraides finālā iekļuva un par galveno balvu cīnījās arī Laura Liberte-Juška (Rīga) ar mediķu apģērba projektu "LabConcept" un Reinholds Zviedris (Rīga) ar subklīniskā mastīta indikācijas sistēmu piena liellopiem – "Mastado".

Sacensību "Firmas noslēpums" 3. sezonas finālu vērtēja:

  • LIAA direktors Andris Ozols,
  • SEB bankas valdes priekšsēdētāja vietniece Ieva Tetere,
  • Rīgas Tehniskās universitātes docents, vairāku uzņēmumu dibinātājs un īpašnieks Jānis Caune,
  • apavu zīmola "ZoFa" radītāja, uzņēmēja Elīna Dobele,
  • restorāna "KukBuk" īpašnieks, uzņēmējs Mārtiņš Labāns.

Sacensību otrās vietas ieguvējs Reinholds Zviedris saņēma raidījuma informatīvā atbalstītāja biznesa dzīvesstila žurnāla "Ir Nauda" balvu 3000 latu vērtībā, bet raidījuma mājaslapā portālā draugiem.lv par skatītāju simpātiju tika atzīts Zemgus Zaharāns, kas balvā saņēma vērtīgu biznesa literatūru no sacensību rīkotājiem.

Biznesa sacensību "Firmas noslēpums" trešās sezonas atlasē sākotnēji sacentās 20 biznesa projektu autori. Pieteikto projektu vidū bija gan lapu mēslojuma ražošana, gan divi 3D printeru projekti, gan īpašu rotaļlietu ražošana, ēdami suvenīri un mākslas darbu reprodukciju tirgošana.

Astoņu raidījumu ciklā "Firmas noslēpums" atspoguļoja biznesa uzsākšanas procesu no pirmās idejas līdz biznesa plānam. Sacensību dalībniekiem bija iespēja vairāku mēnešu garumā izmantot LIAA, kā arī sacensību atbalstītāju – SEB bankas, Rīgas Tehniskās universitātes un informācijas tehnoloģiju inkubatora "TechHub" mentoru konsultācijas. Katrā nākamajā raidījumā dalībnieki prezentēja savu izpratni par tādiem biznesa veidošanas un attīstības jautājumiem, kā potenciālais tirgus, uzņēmuma darbības modelis, finanšu plānošana, mārketings un pārdošana, pārliecinot žūriju par to, ka viņi izprot, kā realizēt savu ieceri, un to, kas jādara, lai sākotnējo ideju pārvērstu pelnošā biznesā. Viņu galvenais uzdevums bija pārliecināt žūriju, ka sākotnējais biznesa projekts ir progresējis.

Sacensības informatīvi atbalsta biznesa dzīvesstila žurnāls "Ir Nauda", interneta komunikācijas blogs "Win With WOW" un portāls draugiem.lv.

Raidījuma "Firmas noslēpums" pirmajā sezonā uzvarēja Indra Gora, kura attīstīja mobilo automazgātuvi, bet otrajā sezonā – Antons Stepanovs ar biznesa ideju "MARA koka brilles". Gan Indrai, gan Antonam šobrīd ir savi uzņēmumi, un ar uzņēmējdarbību joprojām nodarbojas arī citi sacensību pirmās un otrās sezonas dalībnieki.

Raidījuma veidotāji ir producentu apvienība "HansaMedia", un raidījuma radošā komanda ir nemainīga kopš pirmās sezonas – režisore Daina Rašenbauma, galvenais redaktors Guntars Daģis, vadošais operators Uldis Jancis un videomontāža – Roberts Brežģis.

LIAA projektu "Firmas noslēpums" īsteno darbības programmas “Uzņēmējdarbība un inovācijas” aktivitātes “Pasākumi motivācijas celšanai inovācijām un uzņēmējdarbības uzsākšanai” ietvaros, nodrošinot Eiropas Savienības fondu un Eiropas Reģionālās attīstības fonda Inovatīvas uzņēmējdarbības motivācijas programmas īstenošanu.