Par ERAF līdzekļiem noslēgusies 158 māju renovācija

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūrā (LIAA) Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) programmā "Daudzdzīvokļu māju siltumnoturības uzlabošanas pasākumi" līdz 2013. gada 13. februārim iesniegti 1217 projektu iesniegumi par kopējo ERAF līdzfinansējumu 75,61 miljons latu apmērā.

Visaktīvākie projektu iesniedzēji ir no Kurzemes (326) un Vidzemes (285). No Rīgas reģiona saņemti 242 projektu iesniegumi, Zemgales reģiona – 199, Rīgas pilsētas – 114, bet no Latgales – 51 projekta iesniegums. LIAA ir noslēgusi 700 līgumus par daudzdzīvokļu dzīvojamo māju renovāciju par kopējo līdzfinansējumu 42,51 miljons latu apmērā. Papildus apstiprināts 61 projekta iesniegums par ERAF finansējumu 4,79 miljonu latu apmērā, bet 25 projektu iesniegumi par kopējo ERAF finansējumu 1,8 miljonu latu apmērā atrodas izvērtēšanas procesā.

Renovācija ir noslēgusies 158 daudzdzīvokļu dzīvojamās mājās. Šo ēku tehniskā stāvokļa un energoefektivitātes uzlabošanas pasākumos tika ieguldīts finansējums 14,92 miljonu latu apmērā, tai skaitā ERAF līdzfinansējums 6,89 miljonu latu apmērā.

Līdz 2013. gada 13. februārim Vidzemē renovācija ir noslēgusies 46 daudzdzīvokļu dzīvojamās mājās. Kurzemē renovācijas process ir noslēdzies 45 dzīvojamās mājās, Rīgas reģionā – 31, Rīgā – 15, Zemgalē – 12 un Latgalē – 9 namos. Pilsētas ar lielāko renovēto daudzdzīvokļu dzīvojamo namu skaitu ir Valmiera (19), Ventspils (16) un Liepājā (20).
 
"Atšķirībā no citām lielākajām pašvaldībām, kas aktīvi atbalsta savus iedzīvotājus mājokļu siltināšanas pasākumos, lai samazinātu apkures maksājumus, Rīgas pašvaldības vadība, diemžēl, atpaliek un vēlas savus pienākumus uzgrūst uz citu pleciem. Galvaspilsētas siltināšanas aktivitāte būtiski atpaliek no citām Latvijas pilsētām un atbalsta mehānismi netiek izmantoti," norāda Ekonomikas ministrijas parlamentārais sekretārs Vilnis Ķirsis.
 
Informējam, ka aktivitātes rezervētais ERAF finansējums ir 49,17 miljoni latu, brīvais līdzfinansējums – 13,58 miljoni latu. Aicinām dzīvokļu īpašniekus lēmumu par renovāciju pieņemt laikus, lai jau nākamo apkures sezonu varētu sagaidīt siltākā mājoklī. Atgādinām, ka Ekonomikas ministrijas mājas lapā ir pieejami līgumu paraugi ar būvkomersantu un būvuzraugu, kas atvieglotu finanšu saņēmēja sarunu ar būvuzraugu un būvkomersantu. Tie arī samazinās projektu īstenotāju risku saņemt neatbilstošu pakalpojumu ERAF programmas "Daudzdzīvokļu māju siltumnoturības uzlabošanas pasākumi" ietvaros.
 
Par programmu:

Eiropas Savienības aktivitātes "Daudzdzīvokļu māju siltumnoturības uzlabošanas pasākumi" mērķis ir paaugstināt daudzdzīvokļu dzīvojamo māju energoefektivitāti, lai nodrošinātu dzīvojamā fonda ilgtspēju un energoresursu efektīvu izmantošanu. Aktivitātes īstenošanai piešķirtais finansējums ir 62,75 miljoni latu.
 
Informācija par aktivitāti ir pieejama LIAA mājas lapā. Klienti ar neskaidrajiem jautājumiem aicināti vērsties LIAA Klientu apkalpošanas nodaļā, zvanot pa tālruni 67039499, klātienē – darba dienās no plkst. 8.30 – 17.00 Rīgā, Pērses ielā 2 (1. stāvs), vai sūtot e-pastu – jautajumi@liaa.gov.lv.


Evita Urpena
Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
Latvijas Republikas Ekonomikas ministrija
+371 67013193
www.em.gov.lv
www.twitter.com/em_gov_lv, www.twitter.com/siltinam
www.youtube.com/ekonomikasministrija, www.youtube.com/siltinam