Paziņoti konkursa "Eksporta un inovācijas balva 2013" uzvarētāji

2013. gada 11. decembrī svinīgā ceremonijā tika paziņoti Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) un Ekonomikas ministrijas rīkotā konkursa "Eksporta un inovācijas balva 2013" laureāti. Latvijas uzņēmumi, kas sasnieguši labus rezultātus jaunu un eksportspējīgu produktu ražošanā, vietējā tirgus nodrošināšanā ar augstas kvalitātes pašmāju ražojumiem, inovāciju ieviešanā un rūpnieciskā dizaina izstrādē, balvas sadalīja sešās kategorijās.

Konkursa laureāti:

"Eksporta čempions"
AS "UPB"

"Eksportspējīgākais komersants" lielo un vidējo komercsabiedrību grupā

 

"Eksportspējīgākais komersants" mazo komercsabiedrību grupā

 

"Importa aizstājējprodukts"

1. SIA "PAPĪRFABRIKA "LĪGATNE"" pārstrādāts, balts zīmēšanas, akvareļu un biroja papīrs
2. SIA "UNITED OILS" automobiļu eļļu un autoķīmijas produktu līnija "MAGNA"
3. SIA "NP FOODS" Guttas dzēriens "Cola De Luxe"
Atzinība:
 

"Inovatīvākais produkts"

1. SIA "PERUZA" ātrdarbīga mazo zivju griešanas un ķidāšanas līnija
2. SIA "ISTABAI" mājas apkures attālinātās vadības rīks
3. SIA "HUGLOCK" universāla mēbeļu furnitūra – savienojums "HugLock"
Atzinība:
 

"Rūpnieciskais dizains"

1. SIA "MAFFAM FREEFORM" iekaramais bazalta šķiedras atpūtas krēsls "MANU Nest"
2. SIA "MGS FACTORY" koka skrejritenis "DIP DAP" un tā iepakojums
3. AS "RĪGAS PIENA KOMBINĀTS" saldējums "Nu Fruit"
Atzinība:


Katras kategorijas pirmās un otrās vietas ieguvējiem būs iespēja piedalīties apmaksātos darījumu braucienos – tostarp valsts augstāko amatpersonu ārvalstu vizītēs, LIAA organizētajās tirdzniecības misijās, kā arī individuālos darījumu braucienos. Savukārt trešo vietu ieguvēji saņēma apmaksātu reklāmas laukumu kādā no LIAA informatīvajiem materiāliem.

Visiem laureātiem tika piešķirta iespēja izmantot konkursa "Eksporta un inovācijas balva 2013" laureāta zīmi uz savu produktu iepakojumiem un informatīvajos materiālos. Informācija par visiem konkursa laureātiem ievietota LIAA mājas lapā ar tiešsaisti uz uzņēmumu mājas lapām.

Konkurss "Eksporta un inovācijas balva" norisinājās jau devīto gadu pēc kārtas, un tā mērķis ir sekmēt Latvijas komersantu konkurētspēju Latvijas un ārvalstu tirgos, veicināt produktu eksporta apjoma un kvalitātes pieaugumu, produktu ar augstu pievienoto vērtību radīšanu, kā arī sekmēt inovāciju, izvērtējot komersantu rezultātus un atzinīgi novērtējot sekmīgākos komersantus un to produktus. Šogad konkursā kopumā tika iesniegti 119 pieteikumi no uzņēmumiem visā Latvijā. Konkursa otrajā kārtā tika izvirzīts 31 uzņēmums.