Pirmo reizi Latvijas uzņēmēju intereses tiks pārstāvētas ES Tirdzniecības kamerā Ķīnā

Ar Latvijas vēstniecības un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) pārstāvniecības Ķīnā atbalstu, dalībai Latvijas uzņēmēju interešu pārstāvniecībai Eiropas Savienības (ES) Tirdzniecības kamerā Ķīnā (The European Union Chamber of Commerce in China) deleģēta "Linearis Translations Beijing Ltd"  vadītāja Maija Kurte. Šī ir pirmā reize kameras 13 gadu pastāvēšanā, kad tajā tiks pārstāvētas Latvijas uzņēmēju intereses.

"Iespēja pārstāvēt Latviju lielākajā Eiropas uzņēmēju organizācijā Ķīnā, kas ir arī Ķīnas Tautas Republikas valdības partnere ekonomiskās sadarbības veicināšanas jomā, ir ietekmīgs veids, kā līdzvērtīgi pārējām ES valstīm nostiprināt Latvijas uzņēmējdarbības interešu aizstāvības pozīcijas Ķīnas biznesa vidē," uzver Latvijas pārstāve ES Tirdzniecības kamerā Ķīnā M.Kurte.

ES Tirdzniecības kamera Ķīnā izveidota 2000. gada oktobrī, apvienojoties vairāk kā piecdesmit ES uzņēmumiem, kuri veica savu uzņēmējdarbībā Ķīnā. Dibināšanas mērķis bija apvienot spēkus, lai veidotu vienotu nostāju attiecībā uz ES uzņēmumu interesējošiem jautājumiem Ķīnā. Šobrīd kamerā ir apvienojušies vairāk nekā 1700 biedru, un tā bāzējas 9 Ķīnas pilsētās, tai skaitā Pekinā, Čengdu, Šanhajā, Tjandzinā, Gvandžou un Šenženā.

LIAA pārstāvniecības Ķīnā vadītāja Ieva Jākobsone norāda, ka pirmo reizi Latvijai būs savs nacionālais pārstāvis ES Tirdzniecības kamerā Ķīnā, kas neapšaubāmi veicinās arī ekonomisko sadarbību. "Mūsu dalība šajā institūcijā sniegs iespēju Latvijai un tās uzņēmējiem izteikt savu viedokli par biznesa vidi Ķīnā, sniegs tiešu iespēju Latvijas kompānijām iepazīties ar ES valstu kompāniju pieredzi Ķīnas biznesa vidē un noteikti palīdzēs veidot biznesa sakarus daudzšķautņainajā Ķīnas tirgū," norāda I.Jākobsone.

Informācijai:

ES Tirdzniecības kameras Ķīnā māja lapa – http://www.euccc.com.cn/en/about-the-chamber.

"Linearis Translations Beijing Ltd" ir 100 % Latvijas uzņēmumam SIA "Linearis" piederoša komercvienība, kas darbojas Ķīnā, Pekinā, kopš 2010. gada. Kompānija sniedz tulkošanas un uzņēmēju atbalsta pakalpojumus klientiem no visām Eiropas un Āzijas valstīm, kā arī no ASV.