Sākas TV biznesa spēles "Firmas noslēpums" otrā sezona

Sākot ar 10. janvāri, katru ceturtdienas vakaru astoņu nedēļu garumā "LTV1" ēterā būs iespējams sekot biznesa sacensībām – televīzijas spēles "Firmas noslēpums" otrajai sezonai. Raidījuma gaitā dalībnieki prezentēs savas biznesa idejas, cenšoties žūriju pārliecināt par to, ka idejām ir biznesa potenciāls, bet pašiem dalībniekiem – uzņēmēja gēns. Fināla tiešraidē 28. februārī veiksmīgākie spēlētāji sacentīsies par galveno balvu – 10 000 LVL savas uzņēmējdarbības attīstībai.

Televīzijas spēle "Firmas noslēpums" astoņu raidījumu ciklā atspoguļos biznesa uzsākšanas procesu no idejas līdz gatavam biznesa plānam. Pirmajos trijos raidījumos žūrijas priekšā stāsies 31 biznesa idejas autors, kas izturēja atlases kārtu. Trešā raidījuma beigās skatītājiem kļūs zināms, kuri deviņi dalībnieki spēli turpinās. Sacensību gaitā topošie uzņēmēji varēs konsultēties ar mentoriem, kā arī uzņēmējdarbības un finanšu ekspertiem, lai pilnveidot savus biznesa plānus un attīstītu sava idejas.

Arī turpmākajos raidījumos dalībniekiem nāksies nopietni pierādīt žūrijai spēju attīstīt jaunu biznesu, tāpēc līdz Firmas noslēpuma fināla tiešraidei 28. februārī tiks tikai četri dalībnieki. Pēdējā raidījuma likme būs augsta – topošie uzņēmēji sacentīsies par Firmas noslēpuma atbalstītāja SEB bankas piedāvāto galveno balvu – 10 000 LVL. Citas balvas dalībniekiem nodrošinās spēles atbalstītāji. Kāds no spēles dalībniekiem saņems iespēju Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) maģistra studiju programmas “Inovācijas un uzņēmējdarbība” ietvaros apgūt vienu mācību kursu. Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Biznesa atbalsta un attīstības centrs visiem Firmas noslēpuma otrās sezonas dalībniekiem, kas izturēs TV atlases kārtu, sniegs mentoru un ekspertu pakalpojumus uzņēmējdarbības jomā, palīdzēs ar padomiem prezentāciju prasmju pilnveidošanā, kā arī nodrošinās kompetentu speciālistu padomus jauno produktu attīstīšanai nepieciešamo tehnisko risinājumu jomās. Savukārt laikraksta "Dienas Bizness" portāla db.lv lasītāju aptaujas uzvarētājs saņems balvu – iespēju vesela gada garumā Dienas Biznesa lasītājiem stāstīt par savu pieredzi uzņēmējdarbības uzsākšanā. Turklāt Dienas Biznesa balsojumā piedalīsies ne tikai astoņas labākās idejas, bet visas, kas izturēja atlases kārtu, tātad – 31 jauna biznesa ideja.

Pirmajā raidījumā, kas "LTV1" ēterā būs skatāms 10. janvārī plkst. 21.15, skatītāji iepazīsies ar divām jaunām galda spēlēm, diviem mēģinājumiem biznesā pārvērst koka amatniecības idejas, sapni par jaunu restorānu, inovatīvu drošības aprīkojumu velosipēdiem, vairākiem IT risinājumiem un citām biznesa iecerēm.

Firmas noslēpuma žūrijā strādās cilvēki, kas apvieno teorētisku un praktisku pieredzi uzņēmējdarbībā:

  • Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras Investīciju projektu departamenta POLARIS projekta vadītājs Jānis Volberts
  • RTU docents, vairāku uzņēmumu dibinātājs un īpašnieks Jānis Caune;
  • AS "Cēsu Alus" valdes priekšsēdētāja Eva Sietiņsone-Zatlere;
  • DraugiemGroup.com attīstības vadītājs Mārtiņš Labāns;
  • SIA "Miit" valdes priekšsēdētājs Andris Vaitekūns.

Šī ir otrā Firmas noslēpuma sezona, ko Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra rīko sadarbībā ar producentu apvienību "HansaMedia". Raidījuma režisori būs Daina Rašenbauma un Jurģis Tūbelis, galvenais redaktors – Guntars Daģis, bet spēles vadītājs – pazīstamais reklāmas nozares speciālists Gatis Mūrnieks.

Par pirmās Firmas noslēpuma sezonas uzvarētāju 2012. gada janvārī kļuva un starta kapitālu biznesa uzsākšanai ieguva Indras Goras komanda ar biznesa projektu ”Mobila notekūdeņus pašfiltrējoša automazgātava”.

Spēles otrajai sezonai tika pieteiktas gandrīz 60 jaunas biznesa idejas.

Projekts tiek īstenots darbības programmas “Uzņēmējdarbība un inovācijas” aktivitātes “Pasākumi motivācijas celšanai inovācijām un uzņēmējdarbības uzsākšanai” ietvaros, nodrošinot Eiropas Savienības fondu projekta "Inovatīvas uzņēmējdarbības motivācijas programma" īstenošanu.