Starptautiskā konferencē diskutēs par izaicinājumiem vietēja mēroga uzņēmējiem kļūt par globālu spēlētāju

2913. gada 1. oktobrī Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) rīko starptautisku konferenci "Jaunu, inovatīvu un strauji augošu uzņēmumu attīstības veicināšana Centrālā Baltijas jūras reģionā". Konferences galvenais jautājums – kas jādara, lai vietējā mēroga uzņēmums kļūtu par starptautisku, strauji augošu uzņēmumu?

Konferences mērķis ir sniegt iespēju apmainīties ar pieredzi un diskutēt par Centrālā Baltijas jūras reģiona valstu politiku, atbalsta sistēmām un privāto investīciju piesaistes instrumentiem strauji augošu uzņēmumu (start-up) attīstībai šodien un nākamajā Eiropas Savienības plānošanas periodā, kā arī likt pamatu kopīgam jaunu strauji augošu uzņēmēju atbalsta tīklojumam, lai veicinātu reģiona konkurētspēju. 

Konferencē būs iespēja iepazīties ar Latvijas, Igaunijas, Somijas, Zviedrijas, Norvēģijas un ASV vadošo uzņēmējdarbības atbalsta organizāciju vadītāju un ekspertu viedokļiem par valsts atbalsta efektivitāti un nozīmi strauji augošu uzņēmumu attīstībā, kā arī  par to, kāda būs uzņēmējdarbības atbalsta politika nākamajā Eiropas Savienības plānošanas periodā Latvijā, Somijā un Igaunijā. 

Konferencē notiks viedokļu apmaiņa par to, kādas ir biznesa inkubatoru un akseleratoru iespējas un izaicinājumi uzņēmumam palīdzēt kļūt no vietēja mēroga uzņēmumu par globālu spēlētāju. Interesanta solās būt sesija par riska kapitāla fondu un biznesa eņģeļu ieguldījumu nozīmi strauji augošu uzņēmumu izaugsmē. 

Konferenci atklās Ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts un LIAA direktors Andris Ozols. 

Īpašie konferences viesi:

  • Kriss Barijs (Chris Burry), "US Market Access Centre", ASV – pieredzējis tehnoloģiju līderis, investors un vairāku informācijas tehnoloģiju  uzņēmumu dibinātājs; Eiropas valstīs zināms kā mentors par uzņēmējdarbības izvēršanu globālos tirgos;

  • Otto Frosets (Otto Frøseth), "Investinor", Norvēģija – investīciju direktors no vadošās Norvēģu investīciju kompānijas dalīsies pieredzē par riska kapitāla investīcijām starptautiski konkurētspējīgos uzņēmumos;

  • Jans D. Oker-Bloms (Jan D. Oker-Blom) – Somijas biznesa eņģeļu tīkla vadītājs - stāstīs par Somijas valdības atbalsta instrumentiem un iniciatīvām, lai sekmētu strauji augoši uzņēmēju attīstību. Somija pēdējo gadu laikā liek īpašu uzsvaru uz privātā kapitāla ieguldījumu veicināšanu inovācijās.

Konference "Jaunu, inovatīvu un strauji augošu uzņēmumu attīstības veicināšana Centrālā Baltijas jūras reģionā" notiks šī gada 1. oktobrī viesnīcā "Radisson Blu Hotel Latvija" (Rīga, Elizabetes iela 55). Konference notiks angļu valodā.

Konference tiek organizēta Centrālā Baltijas jūras reģiona Interreg IV A programmas (Central Baltic Interreg IV A Programme) projekta "Single CBR Home Market" ietvaros. Šī projekta mērķis ir veicināt investīciju piesaisti Baltijas jūras reģiona inovatīviem uzņēmumiem, sekmēt to izvēršanos starptautiskajos tirgos (it īpaši Baltijas jūras reģionā), veicināt biznesa inkubatoru sadarbību un pārrobežu inkubācijas pakalpojumu saņemšanu. 

Konferences darba programma