Valdība un investori diskutēs par investīciju vides uzlabošanu

Piektdien, 30. maijā, notiks XVIII Latvijas valdības un Ārvalstu investoru padomes Latvijā (ĀIPL) tikšanās. Tās būtiskākās tēmas – makroekonomikas un nodokļu politika, investīciju drošība un aizsardzība, veselības aprūpe, kā arī intelektuālā īpašuma aizsardzība. Tikšanās dalībnieki apspriedīs arī progresu 2013. gadā izvirzītajās prioritātēs.

Diskutējot par paveikto gada laikā, amatpersonas un investori pārrunās aktualitātes tiesu sistēmā, tostarp darījumu vides drošību un investīciju aizsardzību Latvijā, kā arī institūciju kapacitāti. Tāpat notiks diskusijas par izmaiņām atkritumu apsaimniekošanas nozarē un būvniecībā, kā arī par enerģētikas jomas jautājumiem.

Tikšanos tradicionāli atklās Ministru prezidente Laimdota Straujuma un sēdes goda priekšsēdētājs, "Swedbank" grupas vadības loceklis Hokans Bergs (Håkan Berg). Tikšanās goda viesa statusā piedalīsies starptautiskās inovāciju organizācijas "Lead the Future" dibinātāja un izpilddirektore Marianne Abiba-Peča (Marianne Abib-Pech).

Plānota arī augsta līmeņa diskusija par valdības un ĀIPL tikšanās laikā aktualizētajiem jautājumiem. Diskusijā piedalīsies Ministru prezidente un veselības ministres pienākumu izpildītāja Laimdota Straujuma, ekonomikas ministrs Vjačeslavs Dombrovskis, finanšu ministrs Andris Vilks, tieslietu ministre Baiba Broka, satiksmes ministrs Anrijs Matīss un kultūras ministre Dace Melbārde.

XVIII Latvijas valdības un ĀIPL augsta līmeņa tikšanās notiks 30. maijā pulksten 9.00 Ministru kabineta Zaļajā zālē (2. stāvs). Mediju iespējas: sēdes sākumā paredzēta video/ foto iespēja, savukārt pulksten 10.35 plānota kopēja bildēšanās Ministru kabineta ēkas 1. stāva foajē.

Pēc tikšanās, pulksten 12.05, notiks preses konference Ministru kabineta preses konferenču telpā (3. stāvs). Tajā piedalīsies L.Straujuma, H.Bergs un M.Abiba-Peča.

Sēdi no ĀIPL puses apmeklēs augsta līmeņa vadītāji no tādiem uzņēmumiem kā "Cemex", "DNB", "EY", "Eversheds International Limited", "Fortum Corporation", "GlaxoSmithKline", "Indtec Baltic Coal", "Klasmann-Deilmann", "Knauf", "KPMG", "Linstow", "Mariner", "NCH Advisors", "Neste Oil", "PricewaterhouseCoopers", "Reitangruppen", "Rimi Baltic", "RSA Group", "SEB", "Shiner Macost", "SPI Group", "Statoil Fuel & Retail", "Swedbank", "TAV", "TeliaSonera", "Uralchem", "Vitol", "Stockholm School of Economics in Latvia", kā arī 11 ārvalstu (Lielbritānija, ASV, Beļģija, Luksemburga, Dānija, Igaunija, Somija, Vācija, Nīderlande, Norvēģija, Zviedrija, Šveice) tirdzniecības palātu priekšsēdētāji.

Par Latvijas valdības un AĪPL tikšanos:
ĀIPL ir sabiedriska organizācija, kurā apvienojušās vienpadsmit ārvalstu tirdzniecības kameras Latvijā, kā arī lielākie ārvalstu uzņēmumi, kas veikuši nozīmīgas investīcijas Latvijā. ĀIPL aktīvi meklē un iesaka risinājumus, lai sadarbībā ar Latvijas valdību uzlabotu un attīstītu uzņēmējdarbības un investīciju vidi valstī. Saskaņā ar investoru izvirzītajiem prioritārajiem jautājumiem ĀIPL ietvaros konkrētus priekšlikumus izstrādā darba grupas, kuru sastāvā darbojas investoru uzņēmumu un ārvalstu tirdzniecības kameru pārstāvji.
Latvijas valdības un ĀIPL augsta līmeņa tikšanās notiek kopš 1999. gada. To mērķis ir nodrošināt strukturētu informācijas un viedokļu apmaiņu starp investoriem un vietējiem politikas veidotājiem, lai uzlabotu uzņēmējdarbības vidi un sekmētu ārvalstu investīciju ieplūdi Latvijā. Latvijas valdības un ĀIPL ikgadējās tikšanās piedalās ministri, augsta līmeņa ierēdņi un ĀIPL biedru uzņēmumu vadītāji.

Plašāka informācija par ĀIPL
Infografikas par investīciju vidi Latvijā
 (angļu valodā)


Papildinformācija:
Džeina Tamuļeviča, Ministru prezidentes preses sekretāre
Ministru kabinets
Tālrunis: +371 29782012
E-pasts: dzeina.tamulevica@mk.gov.lv

Informāciju sagatavoja:
Diana Germane, Komunikācijas departamenta konsultante
Valsts kanceleja
Tālrrunis: +371 67082922
E-pasts: diana.germane@mk.gov.lv