Vizīte Moldovā Latvijas uzņēmumiem paver attīstības iespējas

Š.g. 19.-21. februārī norisinājās Latvijas Republikas Ministru prezidenta Valda Dombrovska oficiālā vizītē Moldovas Republikā, kuru pavadīja arī plaša Latvijas uzņēmēju delegācija. Biznesa programmu, kā arī uzņēmēju delegācijas tikšanos ar Moldovas uzņēmējiem organizēja Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) sadarbībā ar Moldovas Investīciju un tirdzniecības veicināšanas organizāciju (MIEPO).

Biznesa foruma oficiālajā daļā Latvijas Republikas Ministru prezidents Valdis Dombrovskis un Moldovas Republikas premjerministrs Vladimirs Filats (Vladimir Filat) uzsvēra vēl neizmantoto iespēju potenciālu abu valstu ekonomiskajā sadarbībā un aicināja uzņēmējus aktīvi veidot savstarpējo dialogu un sekmēt savstarpējo tirdzniecību līdz šim nelielos apjomus. Savukārt LIAA direktors Andris Ozols iepazīstināja Moldovas uzņēmējus ar tradicionāli spēcīgām Latvijas nozarēm kā farmācija, kokrūpniecība, mašīnbūve, loģistika un tranzīts, kā arī iezīmēja arvien pieaugošo eksporta lomu Latvijas ekonomikā un potenciālu Moldovas preču tālākajai realizācijai Skandināvijas tirgos.

LIAA un MIEPO organizētajā kontaktbiržā Latvijas uzņēmēji pārrunāja savstarpējās sadarbības jautājumus. Moldovas uzņēmēji izrādīja interesi par Latvijas pārtikas importu, kā arī iespējām Latvijas tirgū realizēt savu pārtikas produkciju, pārsvarā vīnu, augļus un riekstus.

LIAA organizētajā Latvijas uzņēmēju delegācijā Ministru prezidenta vizītē Moldovā piedalījās 24 Latvijas uzņēmēji, kas pārstāvēja 20 uzņēmumus un sešus tautsaimniecības sektorus: ceļu būve un būvniecība – SIA "Saldus Ceļinieks", "Strabag Latvia", SIA "Būvalts R", AS "Ceļu inženieri", SIA "Ceļu eksperts" un "LSK"; farmācija un veselības aprūpe – SIA "Larifans", "Jeglavas Pils aptieka", SIA "Astra Logistic Ltd." un SIA "Paula Stradiņa Klīniskā universitātes slimnīca"; pārtika – SIA "Kolumbija Ltd"; inženierzinātnes – AS "VRC Zasulauks", AS "Daugavpils Lokomotīvju remonta rūpnīca", AS "Jelgavas mašīnbūves rūpnīca", AS "Jauda", SIA "Signum", SIA "Latsign", SIA "Cherami", SIA "Baltijas Helikopters"; konsultāciju pakalpojumui – SIA "Eiropas Savienības Projektu aģentūra".

Informācijai:
Latvijas ārējās tirdzniecības apjoms ar Moldovu 2012. gada pirmajos 3 ceturkšņos sasniedza 10,4 milj. EUR, kur Latvijas preču un pakalpojumu eksports uz Moldovu sastādīja 6,7 milj. EUR, bet imports no Moldovas – 3,6 milj. EUR. Nozīmīgākās eksporta uz Moldovu preču grupas – ķīmiskās rūpniecības un saskarnozaru produkcija, pārtikas rūpniecības produkti, mašīnas, mehānismi, elektriskās iekārtas, plastmasas un to izstrādājumi; kaučuks un gumijas izstrādājumi, optiskās ierīces un aparāti. Nozīmīgākās importa preču grupas – pārtikas rūpniecības produkti, augu valsts produkti, mašīnas, mehānismi un elektriskās iekārtas, plastmasas un to izstrādājumi, kaučuks un gumijas izstrādājumi, tauki un eļļas.