Vadlīnijas sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumiem

Restorānos, kafejnīcās un citās sabiedriskās ēdināšanas iestādēs un bāros gan iekštelpās, gan ārtelpās ir jāturpina ievērot vispārpieņemtās epidemioloģiskās prasības:

  • telpu un virsmu regulāra dezinfekcija,
  • distancēšanas prasības starp cilvēkiem un galdiņiem 2 metri, 2 personas pie galdiņa (izņemot ģimeni, vienas mājsaimniecības locekļus),
  • maksimāli pieļaujamais apmeklētāju skaits ēdināšanas zālē tiek noteikts, ievērojot, ka vienam apmeklētājam tiek atvēlēti vismaz 4m2 no kopējās ēdināšanas zāles platības.

Vadlīnijas sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumiem (PDF)

Vasaras sezonā sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumi nereti gan ikdienas darbību, gan pasākumus organizē ārtelpās (vasaras terasēs, utt). Restorāna un citu sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumu darbībā ārtelpās jāievēro distancēšanās starp cilvēkiem un galdiņiem 2 metri, 2 personas pie galdiņa un dezinfekcijas prasības. Ja pasākums un ikdienas darbība laikapstākļu ietekmes dēļ tiek pārcelta uz iekštelpām, tad nepieciešams ievērot laika ierobežojumu 3 stundas.

Nosacījums 25 personu vienlaicīga atrašanās un 3 stundu ilgums organizētos pasākumos iekštelpās un ārtelpās ir attiecināms arī uz banketiem, dzimšanas dienām, kāzām, bērēm un citiem šāda veida organizētiem pasākumiem. Ja vienlaicīgi notiek ikdienas darbība un organizēts pasākums, tad pasākumam ir jābūt organizētam atsevišķā telpā. Organizējot pasākumus, restorānam, bāram, kafejnīcai utml. iespēju robežās jānodrošina apmeklētāju uzskaite, lai būtu iespējams apzināt un brīdināt kontaktpersonas Covid-19 infekcijas gadījumā.

Viesu apkalpošanā gan iekštelpās, gan ārtelpās, gan pasākumos aicinām izmantot sejas maskas, ja nav iespējams nodrošināt 2 metru fizisko distanci vai nav izveidota barjera starp apmeklētāju un darbinieku (piemēram, izveidota pagaidu stikla vai plastikāta siena, izmantoti plastikāta vizieri darbiniekiem).

Veselības drošības vadlīnijas ēdināšanas uzņēmumiem sagatavojusi Ekonomikas ministrija sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru un Slimību profilakses un kontroles centru.