Darba vizītē Gruziju apmeklē zemkopības ministre Laimdota Straujuma

26. un 27. jūlijā zemkopības ministre Laimdota Straujuma pēc Gruzijas lauksaimniecības ministra Zaza Gorozias uzaicinājuma darba vizītē apmeklē Gruziju. Vizītes pirmajā dienā ministre pārrunāja ar Gruzijas lauksaimniecības ministru iespējas uzlabot abu valstu sadarbību tirdzniecībā ar pārtikas un citām lauksaimniecības un kokrūpniecības precēm, uzsverot, ka Latvijas pārtikas produktu un koksnes izstrādājumu ražotājiem ir iespējams kāpināt saražotā apjomus un palielināt eksportu uz Gruziju.

"Latvijas un Gruzijas nozares tirdzniecības rādītāji ir stabili, taču pagaidām to apjomi ir nelieli. Latvija var Gruzijas tirgum piedāvāt augstas kvalitātes piena produktus, zivju konservus un gaļas izstrādājumus, tāpat arī dažādus koksnes izstrādājumus," norāda zemkopības ministre Laimdota Straujuma.

Zemkopības ministri vizītē pavada Latvijas uzņēmēju delegācija – Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskais institūta "BIOR" vadītājs un vadības pārstāvji no vairākiem Latvijas pārtikas ražošanas uzņēmumiem: SIA "Latvijas Piens", Lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvās sabiedrības "Piena ceļš" un SIA "Rēzeknes Gaļas kombināts".

Latvijas vēstniecība Gruzijā sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru Latvijas uzņēmējiem organizēja  individuālās tikšanās ar vairākiem Gruzijas pārtikas ražošanas uzņēmumiem, lielāko veikalu tīklu īpašniekiem un potenciāliem sadarbības partneriem.

26. jūlijā pēc tikšanās ar Gruzijas lauksaimniecības ministru, Latvijas vēstniecībā Gruzijā notika Latvijas uzņēmēju tikšanās ar Gruzijas uzņēmējiem.

27. jūlijā turpināsies ministres vizīte un uzņēmēju individuālās tikšanās.

Latvija uz Gruziju eksportē galvenokārt zivju konservus – Gruzija ir pastāvīga Latvijas partnere tirdzniecībā ar zivju produktiem. Uz Gruziju galvenokārt tiek eksportēti brētliņu konservi, tāpat arī konservi no makrelēm, sardīnēm, siļķēm u.c. zivīm.