Eksportspējīgāko un inovatīvāko uzņēmumu eksporta kopapjoms pārsniedz pusmiljardu latu

Uzņēmēji tiek aicināti pieteikties konkursam "Eksporta un inovācijas balva 2012"

Kopš 2008. gada ekonomiskās krīzes Latvijai ir izdevies nostāties uz izaugsmes ceļa, kļūstot par vienu no straujāk augošajām ekonomikām Eiropas Savienībā. Nozīmīga loma šajos panākumos ir bijusi eksportspējīgajiem un inovatīvajiem uzņēmumiem, kuri šogad jau astoto gadu pēc kārtas tiks godināti LR Ekonomikas ministrijas un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) rīkotajā konkursā "Eksporta un inovācijas balva".

Par konkursa līdzšinējo laureātu sasniegumiem un ieguldījumu Latvijas tautsaimniecībā vislabāk liecina skaitļi. Apkopojot pēdējo trīs gadu Eksporta un inovācijas balvas godalgoto un atzinību saņēmušo uzņēmumu konkursa gadā iesniegtos eksporta apgrozījuma rādītājus, secināms, ka šo uzņēmumu eksporta kopapjoms ir vairāk nekā 560 miljoni latu.

Aiz šiem sasniegumiem ir ne tikai skaitļi, bet arī cilvēki – inženieri, grāmatveži, programmētāji u.c. speciālisti. 2010. un 2011. gada eksportspējīgāko un inovatīvāko uzņēmumu nodarbināto skaits pārsniedza 7,5 tūkstošus darbinieku.

Ieguvumus no dalības konkursā novērtē arī paši uzņēmēji. To starpā ir pagājušā gada konkursa pirmās vietas ieguvējs kategorijā "Eksportspējīgākais komersants" lielo un vidējo komercsabiedrību grupā – SIA "Cemex". "Šī atzinība ir nozīmīga ne tikai "Cemex" darbiniekiem. Tā stiprina uzņēmuma reputāciju gan Latvijas, gan eksporta tirgos. Mēs lepojamies, ka esam eksportspējīgākais uzņēmums un labprāt izmantojam "Eksporta un inovācijas balva" zīmolu komunikācijas materiālos, bet vienlaikus strādājam, lai sasniegtu vēl vairāk," norāda SIA "Cemex" valdes priekšsēdētājs Enrike Garsija.

Arī šogad Ekonomikas ministrija un LIAA aicina Latvijas uzņēmumus piedalīties konkursā "Eksporta un inovācijas balva 2012" un kļūt par Latvijas ekonomikas lepnumu.

Konkursa ietvaros komersantu sasniegumi tiks izvērtēti nosakot laureātus piecās kategorijās – "Eksportspējīgākais komersants" lielo /vidējo un mazo komercsabiedrību grupās, "Importa aizstājējprodukts", "Inovatīvākais produkts" un "Rūpnieciskais dizains".

Titula "Eksporta čempions" pretendentus no Latvijas lielāko eksportētāju vidus izvirzīs žūrijas komisija, pamatojoties uz eksporta datiem un ieguldījumu ilgtspējīgas izaugsmes nodrošināšanā.

Piedaloties konkursā, uzņēmējiem ir iespēja saņemt atbalstu jaunu eksporta tirgu iekarošanā. 2012. gada konkursa katras kategorijas pirmo un otro vietu ieguvējiem būs iespēja piedalīties apmaksātos darījumu braucienos – tostarp valsts augstāko amatpersonu ārvalstu vizītēs, LIAA organizētajās tirdzniecības misijās, kā arī individuālos darījumu braucienos.

Trešo vietu ieguvēji saņems apmaksātu reklāmas laukumu kādā no LIAA informatīvajiem materiāliem.

Visiem laureātiem tiks piešķirta iespēja izmantot konkursa "Eksporta un inovācijas balva 2012" laureāta zīmi uz savu produktu iepakojumiem un informatīvajos materiālos. Informācija par visiem konkursa dalībniekiem tiks ievietota LIAA mājas lapā ar tiešsaisti uz uzņēmuma mājas lapu.

Pieteikšanās šī gada konkursam līdz 9. oktobrim, sūtot konkursa pieteikumu uz e-pasta adresi zinas@liaa.gov.lv vai iesniedzot to LIAA Klientu apkalpošanas nodaļā (Pērses ielā 2, Rīgā, LV-1442).

Konkursa "Eksporta un inovācijas balva 2012" laureāti tiks paziņoti svinīgā ceremonijā š.g. 19. decembrī, kad visus dalībniekus sveiks konkursa patrons, Valsts prezidents Andris Bērziņš.

Plašāka informācija par konkursu un pieteikuma anketas pieejamas LIAA mājaslapā www.liaa.gov.lv sadaļā Eksportētājiem/ Konkurss "Eksporta un inovācijas balva". Papildu konsultācijas pieejamas, zvanot pa tālruni 67039459.