Divpusējās sadarbības fonds

Divpusējā sadarbības fonda mērķis ir sadarbības tīkla veidošanas, pieredzes, zināšanu, tehnoloģiju un labās prakses piemēru apmaiņas veicināšana:

  1. starp Latvijas Republikas reģistrētu komersantu, kas ir programmas ietvaros atbalsta projekta līdzfinansējuma saņēmējs, un donorvalsts institūcijām un komersantiem;
  2. starp programmas apsaimniekotāju, aģentūru, donorvalsts institūcijām un komersantiem Latvijā un donorvalstī.

Zaļo tehnoloģiju inkubatora uzņēmuma apmācības "FielTest:Norway" Norvēģijā (Tronheimā)

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra, sadarbībā ar Zaļo tehnoloģiju inkubatoru un AS Proneo jaunuzņēmumiem (start-up uzņēmumiem) rīko apmācības "FieldTest:Norway" (turpmāk – pasākums), kas norisināsies 2017. gada 20.-22.martam,  Tronheimā, Norvēģijā.

Pasākuma mērķis ir sniegt Norvēģijas ekspertu konsultācijas Latvijas Zaļo tehnoloģiju inkubatora uzņēmumiem, kuri vēlas attīstīt savu zaļo inovāciju ideju sadarbībā ar Norvēģijas P&A speciālistiem un iegūt zināšanas par  biznesa idejas attīstības iespējām Norvēģijā.

Zaļo tehnoloģiju inkubatora uzņēmumu apmācības "FieldTest:Norway" Norvēģijā (Tronheimā)

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra, sadarbībā ar Zaļo tehnoloģiju inkubatoru un AS Proneo jaunuzņēmumiem (start-up uzņēmumiem) rīko apmācības “FieldTest:Norway” (turpmāk – pasākums), kas norisinājās 2016.gada 25.oktobrī,  Tronheimā, Norvēģijā.

Pasākuma mērķis ir sniegt Norvēģijas ekspertu konsultācijas Latvijas Zaļo tehnoloģiju inkubatora uzņēmumiem, kuri vēlas attīstīt savu zaļo inovāciju ideju sadarbībā ar Norvēģijas P&A speciālistiem un iegūt zināšanas par  biznesa idejas attīstības iespējām Norvēģijā.

Piesakies Inovāciju pasākumiem "Oslo Innovation Week" ietvaros 2016. gada 17.-21. oktobrī Oslo, Norvēģijā!

Fonda aktivitātes regulē 2013. gada 2. aprīļa Ministru kabineta noteikumu Nr.181 "Par Norvēģijas finanšu instrumenta 2009.–2014. gada perioda programmas "Inovācijas "zaļās" ražošanas jomā" īstenošanas kārtību” II sadaļa "Programmas divpusējās sadarbības fonda īstenošanas kārtība un atbalsta saņēmēji".

Pirmais programmas kontaktbiržas pasākums notika 2013. gada 20. jūnijā Oslo.
Pasākums norisinājās divās daļās. Pirmā daļa bija seminārs par programmu Latvijā, "zaļajām" industrijām Latvijā un Norvēģijā, un abu valstu "zaļās" industrijas savstarpējo sadarbību. Otrā daļa bija organizēta kā individuālas B2B tikšanās.
Dienas kārtība un prezentācijas pieejamas šeit.

Otrais "zaļo" inovāciju kontaktbiržas pasākums notika 2013. gada 16. oktobrī Oslo, ko LIAA organizēja sadarbībā ar donorvalsts programmas partneri – Norvēģijas Karalistes valsts uzņēmumu "Innovation Norway".

Pasākuma mērķis bija veicināt Latvijas un Norvēģijas komersantu un zinātnisko institūciju sadarbību programmas projektu īstenošanā.

Pasākumā piedalījās 12 komersanti no Latvijas un 21 komersants no Norvēģijas, savu uzrunu klātesošajiem sniedza Latvijas Republikas vēstnieks Norvēģijas Karalistē Indulis Ābelis un ar prezentācijām uzstājās LIAA pārstāvji Inese Sārtaputne un Gatis Ginters, kā arī "Innovation Norway" pārstāvji Karl Christian Stromsen un Inese Andersone.

Kopumā Latvijas uzņēmējiem tika noorganizētas 33 tikšanās ar norvēģu komersantiem, kuru laikā puses uzsāka pārrunas par potenciālo sadarbību programmas projektu īstenošanā. No Norvēģijas puses piedalījās "Cambi", "Marintek", "Sintef", "Ivar", "Asplan Viak", "Catena", "Getel', "Premium House", "Folloren", "Ramboll" un citu uzņēmumu pārstāvji. Pasākumā piedalījās aptuveni 50 dalībnieki.

Jāpiemin, ka šis pasākums norisinājās Norvēģijas ikgadējās "Oslo inovāciju nedēļas" ietvaros, kad Norvēģijas galvaspilsētā nedēļas garumā notika dažādas inovāciju jomai veltītas aktivitātes. Pasākums tika iekļauts arī oficiālajā norises kalendārā. Vairāk informācijas šeit.

Dienas kārtība un prezentācijas pieejamas šeit.

Trešais programmas „Inovācijas „zaļās” ražošanas jomā” seminārs un kontaktbirža norisinājās 2014. gada 10. oktobrī Rīgā.

Pasākums tika organizēts divās daļās. Pirmā daļa bija seminārs, kurā prezentācijas sniedza "Zaļo tehnoloģiju inkubatora" vadītājs Oskars Priede, "Gjøvik Science Park AS" vadītājs Ådne Midtlin, Latvijas ārējās ekonomiskās pārstāvniecības Norvēģijā vadītājs Gatis Ginters un "Innovation Norway" pārstāve Latvijā Inese Andersone. Otrajā daļā tika noorganizēta kontaktbirža, kurā piedalījās 5 Norvēģijas un 12 Latvijas uzņēmumi un organizācijas. Kopā tika noorganizētas 19 tikšanās.

Dienas kārtība un prezentācijas pieejamas šeit.

Ceturtais programmas sadarbības pasākums notika 2014. gada 31. oktobrī Oslo zinātnes parkā (Forskningsparken), Norvēģijas Karalistē.

Pasākuma pirmajā daļā tika sniegtas prezentācijas par programmas "Inovācijas „zaļās” ražošanas jomā" finansēšanas iespējām Latvijā un Latvijas un Norvēģijas biznesa sadarbības veiksmes piemēriem. Pasākuma otrajā daļā norisinājās kontaktbirža starp Latvijas un Norvēģijas karalistes uzņēmumiem.

No Latvijas piedalījās 15 komersanti, kas pārstāvēja 10 komercsabiedrības, kuras darbojas visdažādākajās nozarēs, sākot no gumijas, hidroelektroenerģijas, iepakojuma ražošanas, veselības aprūpes, naftas ieguves, bloku māju un eko mobilo māju ražošanas līdz ekoloģisko krāsu, kurināmo granulu un dzintara diegu audumu ražošanas. Norvēģijas Karalistes komersantu vidū bija tādu uzņēmumu kā Ragn Sells Recyclables AB, Norsk Energi, Norner, Sintef, Norsk Treteknisk Institutt u.c. pārstāvji.
Pasākuma programma un prezentācijas (angļu valodā) pieejamas šeit.

Piektais programmas bilateriālais pasākums "Baltijas "zaļo"  inovāciju forums" notika 2016. gada 15. jūnijā notika  Latvijas Universitātes Dabaszinātņu akadēmiskajā centrā, Rīgā.

Forumu organizēja LIAA sadarbībā ar Innovation Norway un sadarbības institūcijām Latvijā, Lietuvā, Igaunijā un Norvēģijā. Sabiedrības interese bija liela, to apmeklēja vairāk nekā 300 dalībnieki no Baltijas, Skandināvijas un Centrāleiropas valstīm.

Forumā dalījās pieredzē Baltijas valstu institūciju pārstāvji, kā arī uzņēmēji, investori un saistīto nozaru pārstāvji no Baltijas valstīm un Norvēģijas. Foruma prezentācijas un video ieraksts angļu valodā pieejams šeit.