Ideju kausa 2012 ietvaros norisinās konkurss "Piepildām Ideju kausu!"

Šodien, 13. augustā inovatīvo biznesa ideju konkursa "Ideju kauss 2012" ietvaros sociālajā tīklā "Twitter" atklāts 11 nedēļu garš jautājumu un atbilžu cikls  "Piepildām Ideju kausu!", kura laikā ikviens interesents, atbildot uz jautājumiem, varēs laimēt iespēju papusdienot ar kādu no Latvijas vadošajiem ekspertiem sešās dažādās nozarēs.

Konkursa mērķis ir piesaistīt uzmanību dažādās nozarēs aktuālām tēmām, tādējādi rosinot Ideju kausa dalībniekus un citus interesentus citādāk paskatīties uz notiekošo attiecīgajā nozarē.

Pirmais jautājumu uzdod Gatis Mūrnieks, reklāmas aģentūras "McCann WorldGroup Riga" vadītājs. Gatis jautā: "Kur dzimst idejas?". Ikvienam interesentam, kuram ir konts sociālajā tīklā "Twitter" un viedoklis, tēze, pretjautājums vai citāts kā atbilde uz šo jautājumu, ir iespēja laimēt pusdienas kopā ar Gati, paužot savu viedokli "Twitter" ziņā un atzīmējot #idejukauss. Lai piedalītos konkursā, atbildēt Gatim iespējams no jautājuma izsludināšana brīža līdz 19. augusta plkst. 23:59.

Nedēļas beigās Gatis Mūrnieks izvēlēsies daudzsološāko un interesantāko ziņu autorus un aicinās tos pusdienās. Savu izvēlēto jautājumu Gatis skaidro šādi: "Otrā pasaules kara priekšvakarā amerikāņu reklāmists Džeims Vebs Jangs (James Webb Young) izdeva ideju radīšanas rokasgrāmatu, kas nieka divdesmit lappusēs izskaidroja, kā to sistemātiski darīt. Kā ceturto no pieciem posmiem autors min mirkli, kad ideja "atnāk" šķietami no nekurienes – tualetē, dušā vai pamostoties nakts vidū. Katram no mums ir savs veids, kā tas notiek.  Man palīdz nesaistītu lietu "krustošana", sevišķi brīžos, kad līdz promiešanai kādā vietā palikušās vien piecpadsmit minūtes laika... Kur dzimst Jūsu idejas?".

Konkursa turpinājumā tiks uzdotādi tādi jautājumi, kā "Kādos inovatīvos veidos Latvijā varētu piesaistīt investīcijas?", "Kuras pasaulē inovatīvas idejas informāciju tehnoloģiju un telekomunikāciju nozarē vajadzētu ieviest Latvijā?", "Kādi būtu radošākie apmācību paņēmieni studiju procesā?" u.c.

Paužot savu viedokli ekspertam un diskutējot pie pusdienām, potenciālajam Ideju kausa dalībniekam ir iespēja gan smelties jaunas idejas, gan uzlabot esošās Ideju kausa idejas kvalitāti. Atgādinām, ka konkursā "Ideju kauss 2012" savas biznesa idejas var iesniegt ikviens pilngadīgs Latvijas iedzīvotājs no š.g. 27. jūnija līdz 16. septembrim. Sīkāka informācija http://www.idejukauss.lv.

Konkursa naudas balvu fonds ir 10 tūkstoši latu. Pirmās vietas ieguvējs saņems 5 tūkstošus latu, 2. vietas ieguvējs – 3 tūkstošus latu, 3. vietas ieguvējs – tūkstoš latu. Tiks piešķirta arī specbalva – "Eko-inovatīvākā ideja", un šīs nominācijas ieguvējs saņems tūkstoš latu.

Inovatīvo biznesa ideju plānu konkursu "Ideju kauss" jau sesto gadu rīko Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra. Šī gada partneri – Rīgas Tehniskā universitāte un SEB banka. Konkurss tiek īstenots Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras projekta "Inovatīvas uzņēmējdarbības motivācijas programma" ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds un Eiropas Savienība.

 
Papildus informācija:
Anete Aramina
Projekta "Ideju kauss 2012" mārketinga aktivitāšu vadītāja
Mobilais t.: +371 29182158
E-pasts: anete.aramina@rtu.lv