Noskaidroti konkursa "Ideju kauss 2012" uzvarētāji

4. decembrī svinīgā ceremonijā Rīgas Dzemdību namā tika paziņoti Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) rīkotā inovatīvo biznesa ideju konkursa "Ideju kauss 2012" uzvarētāji, kuri simboliskajās jauno biznesa ideju raudzībās saņēma laba vēlējumus un finansiālu atbalstu nākamajiem soļiem savas ieceres īstenošanā.

"Gluži tāpat kā ikviena jaundzimušā nākšana pasaulē nodrošina nācijas pastāvēšanu, arī inovatīvu un radošu biznesa ideju radīšana sniedz neatsveramu pienesumu ilgtspējīgas un konkurētspējīgas tautsaimniecības attīstībā. Man ir liels gandarījums, ka konkurss "Ideju kauss" ir kļuvis par sava veida biznesa ideju inkubatoru, kur gadu no gada dzimst un tiek izlolotas arvien jaunas idejas, kas ar mērķtiecīgu un neatlaidīgu darbu ir spējīgas nodrošināt Latvijas ekonomikas izaugsmes nepārtrauktību," teic LIAA direktors Andris Ozols.

Pirmo vietu un 5000 latu naudas balvu inovatīvo biznesa ideju konkursā "Ideju kauss 2012" ieguva Artūra Mucenieka un Viestura Baloža ideja "Klusais skaļrunis". Inovatīvā elektriskās ģitāras skanda "Klusais skaļrunis" sniegs iespēju mājas apstākļos spēlēt un ierakstīt ģitāras skaņu, netraucējot sava mājokļa iemītniekus un kaimiņus, taču nepieciešamības gadījumā to varēs lietot arī skaļā režīmā – tostarp uz skatuves un mēģinājumu telpās.

Otro vietu un 3000 latu naudas balvu šogad saņēma Jevgenijs Leonovs un Jūlija Līne par ideju "Radi māju". Tas ir automatizētās arhitektūras projektēšanas tiešsaistes konstruktors, kura funkcija ir automātiski ģenerēt ēku arhitektoniskos projektus. Tādējādi nākotnē ikvienam būs iespēja vienkāršā veidā piedalīties savas sapņu mājas projektēšanā.

Godpilno trešo vietu un 1000 latu saņēma Oskara Putniņa, Jāņa Avotiņa un Jāņa Ankrava ideja "Mablet". Idejas autori ir nolēmuši piedāvāt interaktīvu rīku jaunam mārketinga tīkla konceptam, ar kura starpniecību var viegli sasniegt konkrētu un izmērāmu mērķauditoriju.

Jau otro gadu inovatīvo biznesa ideju konkursa "Ideju kauss" ietvaros tika noskaidrota arī "Eko-inovatīvākā ideja". Šogad 1000 latu šajā nominācijā saņēma Ilvijas Jakovinas ideja "Zaļais zelts" – dabiska un lēta organiskā mēslojuma ražošana substrāta veidā, nodrošinot, ka tas ir viegli iestrādājams augsnē un nesatur ķimikālijas.

Pirmo reizi konkursa vēsturē tika pasniegta SIA "Lattelecom" balva inovatīvākajai IT biznesa idejai, ko saņēma "Mablet" radošā komanda.

Specbalva – iespēja inkubēties "Madara Cosmetics" inkubatorā 6 mēnešu garumā tika piešķirta idejai "Klusais skaļrunis".

Desmit konkursa finālā izvirzītajām biznesa idejām simpātiju balvas bija sarūpējusi izdevniecība "Lietišķās informācijas dienests", biznesa portāls "Nozare.lv", Nodarbinātības valsts aģentūra, tīmekļa izstrādes un tīmekļa programmēšanas kompānija "AZwebagentura.lv", Rīgas Biznesa skola, SIA "Lursoft IT", SIA "Eksperimentālā multimediju laboratorija", nodibinājums "Moderno tehnoloģiju attīstības fonds" un SIA "Madonas Poligrāfists".

Inovatīvo biznesa ideju konkurss "Ideju kauss" norisinājās jau sesto gadu, un šogad konkursā kopumā tika iesniegtas 490 biznesa idejas.

Konkursu "Ideju kauss 2012" rīko LIAA sadarbībā ar stratēģiskajiem partneriem – Rīgas Tehnisko universitāti un SEB banku. Konkurss tiek īstenots LIAA projekta "Inovatīvas uzņēmējdarbības motivācijas programma" ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds un Eiropas Savienība.