Jūlija sākumā Rīgu apmeklēs plaša ASV uzņēmēju delegācija

Pārstāvot IT, autobūves, aizsardzības, aviācijas, celtniecības, filmu industrijas un citas nozares, no š.g. 1. līdz 3. jūlijam Latviju apmeklēs plaša Amerikas Savienoto Valstu (ASV) uzņēmēju delegācija.

Vizītes mērķis ir iepazīstināt ASV biznesa pārstāvjus ar Latviju kā pievilcīgu uzņēmējdarbības galamērķi, kā arī klātienē pārrunāt ASV un Latvijas biznesa sadarbības iespējas.

ASV uzņēmēju vizītes ietvaros Rīgā tiks organizēts seminārs "ASV un Latvijas biznesa sadarbības iespējas", kura laikā notiks arī paneļdiskusija "Doing Business in Latvia – the Perspective of Americans". Diskusijā ASV biznesa aprindu pārstāvji Latvijā iepazīstinās ar Latvijas uzņēmējdarbības vidi, loģistikas iespējām Krievijā, Ziemeļeiropā un Āzijas valstīs, kā arī par sadarbības pieredzi Latvijas IT sektorā.

ASV uzņēmējiem plānotas arī individuālas tikšanās ar Latvijas uzņēmumu pārstāvjiem un nozaru asociācijām, kā arī tikšanās ar Valsts prezidentu, Ministru prezidentu, ārlietu ministru, ASV vēstnieci Latvijā un Amerikas Tirdzniecības palātas Latvijā biedriem.

ASV uzņēmēju vizīti Latvijā organizē Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) sadarbībā ar Valsts kanceleju, Ekonomikas ministriju, Ārlietu ministriju, Latvijas vēstniecību ASV, ASV vēstniecību Latvijā, Amerikas Tirdzniecības palātu Latvijā un Latvijas goda konsuliem ASV.

Šī ir atbildes vizīte pagājušā gadā notikušajām amatpersonu darba vizītēm uz ASV. 2011. gada jūlijā notika LR Ministru prezidenta Valda Dombrovska darba vizīte uz ASV, kuras laikā vairāk nekā 40 Latvijas uzņēmumu pārstāvjiem bija iespēja tikties ar potenciālajiem sadarbības partneriem. Savukārt šā gada pavasarī vizītē uz ASV bija ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts un vairāki uzņēmēji. Šīs vizītes ietvaros notika augsta līmeņa tikšanās ar ASV amatpersonām un uzņēmējiem. 


Mediju iespējas ASV uzņēmēju vizītes laikā Rīgā

Svētdiena, 1. jūlijs

19:00
Latvijas Valsts prezidenta Andra Bērziņa pieņemšana (Rīgas pils, Pils laukums 3). TV/ foto iespējas pieņemšanas sākumā.
Kontaktpersona: Valsts prezidenta kancelejas komunikācijas speciālists Oskars Volfs,
oskars.volfs@president.lv, 67092123.

Pirmdiena, 2. jūlijs

9:00-9:15
Ministru prezidenta Valda Dombrovska preses brīfs – atbildes uz žurnālistu jautājumiem (viesnīca "Radisson Blu Ridzene Hotel", Reimersa iela 1)
Kontaktpersona: Ministru prezidenta preses sekretārs Mārtiņš Panke,
martins.panke@mk.gov.lv, 67082865.

9:15-9:35
ASV uzņēmēju delegācijas tikšanās/ iepazīšanās ar Ministru prezidentu Valdi Dombrovski un ekonomikas ministru Danielu Pavļutu (viesnīca "Radisson Blu Ridzene Hotel", Reimersa iela 1). TV/ foto iespējas.
Kontaktpersona: Ministru prezidenta preses sekretārs Mārtiņš Panke,
martins.panke@mk.gov.lv, 67082865.

9:35-12:40
Biznesa seminārs "ASV un Latvijas biznesa sadarbības iespējas". Semināra darba valoda – angļu. (viesnīca "Radisson Blu Ridzene Hotel", Kronvalda zāle, Reimersa iela 1). TV/ foto iespējas.
Kontaktpersona: LIAA Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Vineta Vilistere-Lāce,
vineta.vilistere@liaa.gov.lv, 67039422.

12:40-14:00
Ārlietu ministra Edgara Rinkēviča rīkotās pusdienas ASV uzņēmēju delegācijai. (viesnīca "Radisson Blu Ridzene Hotel", restorāns "Piramīda", Reimersa iela 1). TV/ foto iespējas pirms pusdienām.
Kontaktpersona: Ārlietu ministrijas Preses un informācijas nodaļa, Diāna Eglīte,
media@mfa.gov.lv, 67016272.

16:30-18:30
ASV vēstniecības organizētās svinības Mežaparkā (Mežaparks, Lielās estrādes telpas).
Kontaktpersona: ASV Vēstniecības preses un kultūras nodaļas mediju speciāliste  Kristīne Kreile,
kreilek@state.gov, 67107189.

Otrdiena, 3. jūlijs

11:20-11:50
Ministru prezidenta Valda Dombrovska tikšanās ar ASV kompāniju pārstāvjiem (Ministru prezidentu zāle Ministru kabineta 3. stāvā, Brīvības bulvāris 36). TV/ foto pirms tikšanās. Pēc tikšanās – atbildes uz mediju jautājumiem
Kontaktpersona: Ministru prezidenta preses sekretārs Mārtiņš Panke,
martins.panke@mk.gov.lv, 67082865.

19:00
Ministru prezidenta Valda Dombrovska pieņemšana (Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs, Brīvības gatve 440). TV/ foto iespējas.
Kontaktpersona: Ministru prezidenta preses sekretārs Mārtiņš Panke,
martins.panke@mk.gov.lv, 67082865.