Aicina reģistrēties Pantou jeb Eiropas tūrisma pieejamības uzziņu tiešsaistes katalogā

2016.gada 10.jūnijā

Šobrīd Pantou.org iesaistījušies jau 600 pieejama tūrisma pakalpojumu sniedzēju, bet šim skaitam vajadzētu nākotnē arvien pieaugt.

Eiropas Komisijas Tūrisma vienība atbalsta Pantou tūrisma pieejamības uzziņu kataloga izveidi, uzskatot, ka šī tiešsaistes mārketinga platforma veicinās mazo un vidējo uzņēmumu attīstību tūrisma nozarē. Šobrīd Pantou iekļāvušies 600 pieejama tūrisma pakalpojumu sniedzēju, kas dod iespēju pakalpojumu saņēmējiem un citiem pakalpojumu sniedzējiem sameklēt ikvienam pieejamus tūrisma galamērķus un pakalpojumus.

Tūrisma pieejamība, pieejams tūrisms – šos jēdzienus mūsdienās lietojam arvien biežāk. Jo tā ir spilgta tendence padarīt tūrismu un šīs nozares pakalpojumus aizvien ērtākus, pievilcīgākus un drošākus visplašākajai sabiedrībai.

Pētījumi liecina, ka Eiropas Savienībā (ES) dzīvo apmēram 140 miljoni cilvēku, kuru dzīvē īpaši svarīgu lomu spēlē pieejamības faktors. Runa ir ne tikai par tiem iedzīvotājiem, kuri cieš no funkcionāliem kustību traucējumiem, bet arī par tiem, kam ir alerģija, pārtikas produktu nepanesība vai dažādas ilgstošas kaites. Tāpat pieejamības jautājums būtiski skar sirmgalvjus, ģimenes ar maziem bērniem un daudzus citus cilvēkus. ES Eiropas tūrisma indikatoru sistēma (EU ETIS) pieejamību atzinusi par nozīmīgu atbildīga un ilgtspējīga tūrisma dimensiju.

Grieķu valodas vārds “pantou” nozīmē “visur”. Tas jaunās mārketinga platformas nosaukumam izraudzīts tādēļ, lai būtu skaidrs, ka kataloga uzmanības centrā ir pieejamība it visur.

Kas var reģistrēties Pantou.org? Tie var būt visdažādākie tūrismā iesaistītie nozares pārstāvji – galamērķu mārketinga organizācijas, tūrisma informācijas centri, viesnīcas, ceļojumu aģenti, tūrisma objekti, sabiedriskā sektora un izglītības iestādes, nevalstiskās organizācijas, MICE un citi. Turklāt jāuzsver, ka reģistrācija ir bez maksas.

Lai iekļautos Pantou, izšķirošais kritērijs ir, vai jūs sniedzat pieejamu pakalpojumu kaut vai vienai iedzīvotāju mērķgrupai, kura minēta   katalogā.

Pati reģistrēšanās ir vienkārša un prasa tikai dažas minūtes.  

Katrs, kurš ir reģistrējies Pantou, iegūst savu Pantou profila lapu. Šo lapu var rediģēt, atjaunināt, tajā var arī tiešsaistē piedāvāt savus pakalpojumus.

Katrs, kurš iesaistās Pantou, saņem tiesības savos tīmekļa resursos vai citos saziņas līdzekļos izmantot Pantou dalībnieka logotipu.

Pantou.org tapusi ar Eiropas Komisijas Tūrisma vienības atbalstu. Tiešsaistes mārketinga vietni izveidojis Eiropas Pieejamā tūrisma tīkls (ENAT) sadarbībā cipartehnoloģiju uzņēmumu EWORX S. A.

Ja ir jautājumi par tūrisma uzziņu tiešsaistes katalogu Pantou vai kādas citas neskaidrības par tūrisma pieejamību, lūgums vērsties epastā.

Par reģistrēšanos sīkāk skatīt šeit

Informāciju sagatavojusi:
Inta Briede, vecākā eksperte
Tūrisma produktu attīstības nodaļa
Tūrisma departaments
Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra
Tālrunis: +371 67039445
E-pasts: inta.briede@liaa.gov.lv