Latgali iepazīst ceļojumu blogeri no Beļģijas un Vācijas

Dienas laikā apgūt latviešu tautas deju soļus, lai jau vakarā piedalītos danču vakarā? Bjornam Trokam (Bjorn Troch) no Beļģijas tas nesagādāja nekādas grūtības. Viņš ir projekta “The Social Traveler” (Sabiedriskais ceļotājs) dibinātājs, kas no 20. līdz 24.augustam atgriezīsies Latvijā, lai atklātu Latgali.

“The Social Traveler” ir ietekmētāju mārketinga projekts, kā ietvaros Troks viens pats vai kopā ar citiem ceļojumu blogeriem izzina tūrisma vietas īpašā veidā. Sadarbībā ar vietējo tūrisma pārvaldības organizāciju Troks ik dienu saņem jaunu, iepriekš nezināmu izaicinājumu, kas risināms, izmantojot sociālo mediju un atsaucīgu cilvēku palīdzību. Izmantot ceļvežus un meklētājprogrammas nav atļauts.

“Kad es iepriekš piekritu Rīgas galamērķa izaicinājumam, es ar draugu un sociālo tīklu sekotāju palīdzību iemācījos pagatavot rozā zupu (aukstā zupa), iemācījos pāris deju soļus un pavadīju nedēļas nogali pie ezera. Mani ļoti labi uzņēma vietējie un ar nepacietību gaidu nākamos piedzīvojumus Latvijā šajā nedēļā”, tā par iepriekš piedzīvoto raksta Bjorns Troks.

Kopš projekta uzsākšanas 2013.gada, Troks ir pārvarējis izaicinājumus vairāk nekā 50 tūrisma vietās. Piemēram, Austrijā noorganizējis tradicionālo tautas tērpu fotosesiju, Itālijā iemācījies makaronu gatavošanas noslēpumus un Francijā piedalījies vēsturiskās bruņinieku cīņu apmācībās.

2016.gadā sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) Troks ne tikai apguva tautas dejas, bet arī iemācījās pagatavot auksto zupu, atrada piecu dzīvnieku skulptūras Rīgas jūgendstila ēku fasādēs un nosēdināja lidmašīnu lidostā “Rīga”, aviokompānijas “airBaltic” lidojumu simulatorā.

Šogad Trokam Latvijā pievienosies bloga “Passport-diary.com” redaktors Pauls Ničke (Paul Nitzschke) no Vācijas, kas ir specializējies ceļošanā ar kemperi.

Latgales iedzīvotāji un citi interesenti aicināti sekot Troka un Ničkes piedzīvojumiem sociālajos tīklos un iesaistīties izaicinājumu risināšanā. 20.-22.augustā blogeri uzturēsies Krāslavas novadā un tā apkārtnē savukārt 23.-24.augustā Viļakas novadā un tā apkārtnē. Blogerus varēs atpazīt pēc oriģinālajiem transporta līdzekļiem. Troks pārvietosies restaurētā, dzeltenā “Volkswagen” busiņā un Ničke oranžā kemperī.

Projekta norisi Latvijā koordinē LIAA Tūrisma departaments Eiropas Reģionālās attīstības fonda programmas "Latvijas konkurētspējas veicināšana tūrismā" ietvaros.

Sociālo mediju konti un mājas lapas, kur sekot līdzi Troka un  Ničkes piedzīvojumiem:

www.facebook.com/TheSocialTraveler/

www.facebook.com/passportdiary/

www.instagram.com/thesocialtraveler/

www.instagram.com/passportdiary/

www.thesocialtraveler.net/ 

https://passport-diary.com/

www.twitter.com/Passport_Diary 

www.twitter.com/Social_Traveler