Latvija sekmīgi piedalās konferenču tūrisma izstādē Londonā

2016. gada 20.jūnijā

Par mūsu valsts piedāvājumu “The Meetings Show 2016” interesējas gan briti, gan citu valstu nozares profesionāļi.

Latvijas pārstāvji specializētajā konferenču tūrisma izstādē “The Meetings Show 2016” Londonā piedalījās jau trešo reizi, pati izstāde notika ceturto reizi.

Iepriekšējos gados izstādē, kuru var saukt arī par vērienīgu kontaktbiržu, jo izstādes galvenā darba forma ir lielākoties iepriekš plānotas sarunas, rokrokā strādāja Tūrisma attīstības valsts aģentūras (tagad – LIAA Tūrisma departaments) un Rīgas tūrisma attīstības biroja speciālisti.

Šai reizē izstādē kontaktbiržā, kas notika no 14. līdz 16. jūnijam, aktīvi strādāja arī Jūrmala, popularizējot mūsu kūrortpilsētas konferenču tūrisma iespējas.

LIAA Tūrisma departamenta vecākā eksperte Lelde Beņķe stāsta: “Interese par mūsu valsts piedāvājumu ir. Tādi lielie galamērķi kā, piemēram, Parīze vai Amsterdama daudziem ir jau apnikuši, tie ir dārgi un konferenču rīkotājus nereti māc bažas par drošību. Turpretim mēs esam jauns un samērā drošs galamērķis, un mums ir draudzīgas cenas.”

Pēc speciālistes vārdiem, tikšanos grafiks ar pircējiem bijis blīvi piepildīts bez īpašas piepūles. Sarunas risinātas ar dažādu Eiropas valstu speciālistiem un arī ar pašiem britiem. Uzmanības lokā bija galvenokārt nelielas konferences un citi mazāka mēroga sarīkojumi, runāts par brīvā laika programmām, komandu saliedēšanas iespējām u. c. Jautājumi bijuši gan vispārīgi, gan biežāk - konkrēti un ar vēlmi iegūt padziļinātu informāciju.

Rīgas tūrisma attīstības biroja “Meet Rīga” vadītājs Aigars Smiltāns, kuram ir visbagātākā pieredze konferenču tūrisma popularizēšanā Latvijā, atzina, ka šobrīd mūsu darbs ir virzīts nevis uz kvantitāti, bet gan kvalitāti: “Pircēji, kas par mums interesējas, ir kvalitatīvi. Tāpēc ir pamats cerēt, ka darbam Londonā būs atdeve tālākas sadarbības un noslēgtu līgumu veidā.”

“Meet Rīga” sponsorēja izstādes avīzi, kas deva papildu publicitāti Latvijai izstādes laikā un rosinās mūsu valsti atcerēties arī pēc tās.

 

Informāciju sagatavojusi:
Inta Briede, vecākā eksperte
Tūrisma produktu attīstības nodaļa
Tūrisma departaments
Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra
Tālrunis: +371 67039445
E-pasts: inta.briede@liaa.gov.lv