Latvijas – Francijas ekonomikas forumā veicinās valstu biznesa sadarbību

Lai veicinātu kontaktu dibināšanu starp Latvijas un Francijas uzņēmumiem biznesa sadarbības un eksporta veicināšanai, š.g. 22. maijā viesnīcā "Radisson Blu Daugava Hotel" (Rīgā, Kuģu ielā 24) notiks Latvijas – Francijas ekonomikas forums.

Forumu atklās ekonomikas ministrs Vjačeslavs Dombrovskis un Francijas Nacionālās Asamblejas Ekonomikas lietu komisijas prezidents Francois Brottes.

Ar biznesa iespējām Latvijā franču uzņēmējus iepazīstinās Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) direktors Andris Ozols un LIAA pārstāvniecības Francijā vadītāja Solvita Gulbe. Savukārt par Latvijas uzņēmēju iespējām stāstīs Francijas ekonomikas ministrijas pārstāvis Jean-Marc Fenet.

Savu pieredzi par darbību Latvijā stāstīs Franču kompānijas "AXON Cable" pārstāvis Alain Guenon, savukārt par uzņēmējdarbību Francijā – Tatjana Cvetkova, Latvijas uzņēmuma "Eco House Internalional" pārstāve.

Foruma laikā notiks arī diskusijas "Atslēgas eksportam uz Franciju un iespējas investīcijām Latvijā" un "Latvija – saikne starp Eiropas Savienības un Eirāzijas tirgiem", kurās piedalīsies Francijas un Latvijas uzņēmumu, Ārvalstu investoru padomes, Latvijas Speciālo ekonomisko zonu, ministriju un vēstniecību pārstāvji.

Forumā piedalīsies Francijas uzņēmēji, plaši tiks pārstāvēti Latvijas – Francijas kopuzņēmumu pārstāvji, kā arī ieinteresētie uzņēmēji no Latvijas.  Pārstāvētās nozares - kokrūpniecība, tūrisms, juridiskie un apdrošināšanas pakalpojumi.

Galvenās Latvijas eksporta preces uz Franciju ir koksnes izstrādājumi, mašīnbūves un elektropreces, transportlīdzekļi. Visvairāk no Francijas Latvijā tiek ievestas mašīnbūves un elektropreces, ķīmijas produkti un pārtikas preces.

Francijas uzkrātās tiešās investīcijas Latvijā ieguldītas tirdzniecībā, profesionālajos, zinātniskajos un tehniskajos pakalpojumos, transportā un uzglabāšanā, apstrādes rūpniecībā un finanšu darbībās. Latvijas uzkrātās tiešās investīcijas Francijā lielākoties ieguldītas finanšu un apdrošināšanas darbībās un apstrādes rūpniecībā.

Pasākuma programma pieejama šeit.

Latvijas – Francijas ekonomikas forumu organizē LIAA, Francijas vēstniecība Latvijā un "UbiFrance" birojs Latvijā. Darba valoda - angļu.

Papildinformācija:
Vineta Vilistere-Lāce, Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra
Tālrunis: +371 67039422
Fakss: +371 67039401
E-pasts: vineta.vilistere@liaa.gov.lv

Iezīmes: