Latvijas uzņēmumi piedalīsies starptautiskajā inženiernozaru izstādē "Subcon - 2014"

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra sadarbībā ar deviņiem Latvijas uzņēmumiem piedalīsies Apvienotās Karalistes lielākajā industriālajā izstādē "Subcon - 2014". Izstāde notiks no 3. līdz 5. jūnijam Birmingemā, Apvienotajā Karalistē.

Izstāde "Subcon" tiek rīkota jau vairāk kā 30 gadus. 2013. gadā izstādē  piedalījās apmēram 330 uzņēmumu no 15 pasaules valstīm, tajā skaitā ASV, Beļģijas, Francijas un Zviedrijas. Izstādi apmeklēja vairāk kā 4500 apmeklētāju.

Izstādē pārstāvētās nozares - metālapstrāde, autobūves komponentu ražošana, elektronikas komponenti un montāža, hidraulika, iekārtu un tehnoloģisko rīku ražošana, plastmasas un tehniskās gumijas izstrādājumi, procesu kontrole un automatizācija, kā arī citas nozares. Lielbritānijas inženiernozaru piegāžu un kooperācijas (sub-contracting) sektora gada apjoms ir apmēram 40 miljardi GBP.

Latvijas uzņēmumi šajā izstādē ar panākumiem piedalās jau 8 gadus – šogad Latvijas nacionālajā stendā tiks pārstāvēti 8 uzņēmumi: SIA "Artex Latvia", SIA "AT Tērauds", SIA "GWF Plastics', AS "Energofirma JAUDA", SIA "SFM Latvia", SIA "Skan Tooling", SIA "Vikan Marketing", SIA "Valkas MD" un LIAA. Ar savu individuālo stendu izstādē piedalās SIA "Volburg".

Piedalīšanās šādā plaša mēroga starptautiskajā izstādē arvien ir izaicinājums jebkuram izstādes dalībniekam atrast jaunus sadarbības partnerus, iespēja vēlreiz satikt esošos sadarbības partnerus, kā arī iespēja nolūkot jaunas tehnoloģijas savas konkurētspējas celšanai.

Uzņēmējiem pieejami eksporta pakalpojumi 2014. gadā
Lai nodrošinātu konkurenci starptautiskajā tirdzniecībā, 2014. gadā LIAA turpinās sniegt atbalstu Latvijas uzņēmumu preču un pakalpojumu atpazīstamības veicināšanas projektos – 16 nacionālajos stendos dažādās pasaules valstīs, tirdzniecības misijās, individuālajās vizītēs un publicitātes projektos, kā arī iedrošināt Latvijas uzņēmējus uzsākt eksportu un izglītot Latvijas eksportētājus par drošu darījumu norisi, organizējot apmācību seminārus ar eksportu saistītajās jomās.


Papildinformācija:
Vineta Vilistere-Lāce, Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra
Tālrunis: +371 67039422
Fakss: +371 67039401
E-pasts: vineta.vilistere@liaa.gov.lv