16 pieredzējuši uzņēmēji kļūs par padomdevējiem biznesa uzsācējiem

16 pieredzējuši uzņēmēji šomēnes kļūst par padomdevējiem, mentoriem un atbalstu 21 jaunajam uzņēmējam, kuri vēl tikai sāk savu ceļu biznesa pasaulē. Šāda iespēja uzņēmējiem dota Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) organizētās Mentoringa programmas ietvaros. Šogad mentoru lomās iejutīsies arī sabiedrībā zināmi uzņēmēji – piemēram, SIA "UVB" un SIA "Kosmetoloģijas koledža" valdes priekšsēdētāja Marika Ģederte un korsešu izstrādājumu ražotāja "New Rosme" valdes priekšsēdētājs Edgars Štelmahers un citi.

Mentoringa programmas dalībnieki – jaunie uzņēmēji, kuri cer uz pieredzējušo kolēģu atbalstu un padomu, - pārstāv ēdināšanas, informācijas tehnoloģiju, būvniecības, tūrisma, apģērbu un citas nozares. Daļa no viņiem pieteikušies dalībai programmā, jo cer gūt mentora padomu, kā veiksmīgāk apgūt ārzemju tirgus vai efektīvāk piesaistīt finansējumu biznesa attīstībai. Citi savukārt vēlas vairāk uzzināt par iespējamiem riskiem, ar ko var nākties saskarties, paplašinot uzņēmuma darbību.

LIAA Mentoringa programma jaunajiem uzņēmējiem ir pieejama kopš 2010. gada. Ik gadu jaunajiem un topošajiem uzņēmējiem ir iespēja iepazīties un sadarboties ar pieredzējušiem, profesionāliem kolēģiem, kuri, sniedzot savu skatījumu, palīdz risināt neskaidros jautājumus biznesa vadības, finanšu, pārdošanas un citās jomās.

SIA "IT Sapiens" līdzīpašniece Eva Narunovska, kuru savulaik tieši dalība Mentoringa programmā mudinājusi spert pirmos soļus ārzemju tirgos, norāda, ka programma apvieno jaunos uzņēmējus "ar līdzīgām problēmām un jautājumiem". Praksē pati pārbaudījusi arī Mentoringa programmas laikā dibināto kontaktu nozīmīgumu ilgtermiņā – "ja kaut kas noiet "greizi", vienmēr vari piezvanīt un saņemt padomu". 

Šogad Mentoringa programma norisināsies divās kārtās – tie interesenti, kuri nepaguva pieteikties 1. kārtai, nav neko nokavējuši, jo līdz pat 20. jūlijam ir iespēja pieteikties Mentoringa programmas 2.kārtai, aizpildot elektronisko pieteikumu sociālā tīkla "Facebook" kontā "Mentoringa programma" vai Biznesa augstskolas "Turība", kas ir šī gada LIAA Mentoringa programmas organizators, mājas lapā www.turiba.lv.

Jāpiebilst, ka līdzās Mentoringa programmai LIAA īstenotās Inovatīvas uzņēmējdarbības motivācijas programmas ietvaros pieejamas arī citas uzņēmējdarbību veicinošas aktivitātes, tostarp kursi "Kļūsti par uzņēmēju 5 dienās", semināri jaunajiem uzņēmējiem un jauniešiem, praktisko semināru cikls inovatīvo biznesa ideju autoriem. Drīzumā tiks izsludināta arī pieteikšanās inovatīvu biznesa ideju konkursam "Ideju kauss 2014", bet pieteikties televīzijas sacensību "Firmas noslēpums" jaunajai sezonai ikviens interesents var vēl līdz 16. jūnijam, konkursa mājas lapā www.firmasnoslepums.lv.

Papildinformācija:
Vineta Vilistere-Lāce, Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra
Tālrunis: +371 67039422
Fakss: +371 67039401
E-pasts: vineta.vilistere@liaa.gov.lv