Apbalvoti desmitā Uzņēmumu Reputācijas Topa uzvarētāji

Otrdien, 17. jūnijā, Latvijas Nacionālajā operā notika svinīga desmitā Uzņēmumu Reputācijas Topa apbalvošanas ceremonija, kurā tika paziņoti 2014. gada uzņēmumi ar augstāko reputāciju un desmitgades reputācijas līderi. Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA), Nords Porter Novelli, sabiedriskās domas pētījumu centra SKDS un laikraksta Dienas Bizness veidotais Uzņēmumu Reputācijas Tops ir apjomīgākais uzņēmumu reputācijas pētījums Baltijā, kura apbalvošanas ceremonija šogad pulcināja Latvijas vadošo uzņēmumu vadītājus un uzņēmējus. Pasākumā viesus uzrunāja Ministru prezidente Laimdota Straujuma un LIAA direktors Andris Ozols.

"Jau desmit gadus nemainīgi topa augšgalā ir eksportējoši uzņēmumi, puse no labākajiem 2014. gada TOP 20 uzņēmumiem veiksmīgi darbojas gan pašmāju, gan ārvalstu tirgos. Laba reputācija un līderība mājas tirgū ir bijusi priekšrocība, iekarojot eksporta tirgus, jo klienti visur novērtē kvalitatīvus produktus un pakalpojumus, labu servisu, atklātu komunikāciju un rūpes par darbiniekiem, sabiedrību un vidi," uzsvēra LIAA direktors Andris Ozols.

2014. gada Uzņēmumu Reputācijas Topa uzvarētāja - AS Laima, kas pēc gada pārtraukuma pārliecinoši atgriezusies līdera pozīcijās, saņemot arī balvu par augstāko reputāciju pārtikas produktu, dzērienu un tabakas ražošanas nozarē un LIAA atzinību par augstāko vērtējumu reputācijas faktorā Eksporta potenciāls. Topa augsto otro vietu nemainīgi ir noturējis uzņēmums AS Swedbank, savukārt trešo vietu ieņēmis iepriekšējā gada līderis SIA Latvijas Mobilais Telefons. Uzņēmums ar straujāko reputācijas izaugsmi šā gada topā – AS ABLV Bank, pakāpjoties Reputācijas Topā par 40. vietām. Ar Reputācijas Topa rezultātiem detalizēti būs iespējams iepazīties 18. jūnijā, kad iznāks Dienas Bizness žurnāla speciālizlaidums.

Dienas Bizness valdes loceklis Jānis Ogsts: "Patiesi priecē, ka topa galvgalī šogad atkal notikušas būtiskas pārmaiņas. Uzņēmumi neguļ uz lauriem, bet domā, dara un izdara lielas lietas, atrodas nepārtrauktā kustībā. Velkot paralēles ar pasaules futbola čempionātu, - favorīti katru gadu ir zināmi, taču intriga, kurš iesitīs uzvaras vārtus, saglabājas līdz pēdējam brīdim."

Svinīgajā ceremonijā pirmoreiz tika apbalvots uzņēmums ar augstāko reputāciju 10 gadu laikā - SIA Latvijas Mobilais Telefons. Desmitgades reputācijas topā ir arī AS Swedbank, AS Laima, AS Lido, AS Aldaris, SIA Rimi Latvia, AS SEB Banka, SIA Statoil Fuel & Retail Latvija, SIA Lattelecom un AS Grindeks.

"Uzņēmumu reputāciju tāpat kā mākslas darbu, ir jāvērtē no attāluma, jo tikai pēc ilgāka laika mēs varam objektīvi novērtēt panākumus, ko tas guvis. Tikai reāli darbi apvienojumā ar atvērtu komunikāciju var nodrošināt stabilu reputāciju ilgtermiņā. To apliecina desmitgades labākais uzņēmums - SIA Latvijas Mobilais Telefons, kas topa pastāvēšanas desmitgadē trīs reizes ieguvis reputācijas topa zelta godalgu, četras reizes – sudraba, bet divas reizes – bronzas, un tikai vienu reizi bijis ceturtajā vietā, ” sacīja aģentūras Nords Porter Novelli direktore Evija Ansonska.

2014. gada Uzņēmuma Reputācijas Tops tapis sadarbībā ar LIAA un tā apbalvošanas pasākums norisinājās Eksporta Forums 2014, kas šogad norisinās 17. un 18. jūnijā, ietvaros. Eksporta Forums 2014 apmeklētājiem sniedz iespēju iepazīt uzņēmumu reputācijas veidošanos, kā arī uzzināt par tās nozīmi ārvalstu tirgu iekarošanā. Foruma dalībnieki, uzņēmēji, dalīsies ar saviem biznesa veiksmes stāstiem, bet LIAA pārstāvniecību ārvalstīs vadītāji runās par iespējām uzsākt vai izvērst biznesu ārpus Latvijas robežām. Pasākuma īpašais viesis - Iļja Laurs, uzņēmuma GetJar dibinātājs, kas iekļauts telekomunikācijas nozares TOP 40 ietekmīgāko pasaules cilvēku sarakstā.

Reputācijas Tops pirmoreiz tika izveidots 2005. gadā. Uzņēmumu Reputācijas Topa metodoloģiju izstrādājusi aģentūra Nords Porter Novelli sadarbībā ar Rīgas Ekonomikas augstskolas profesoru antropologu Robertu Ķīli un sabiedriskās domas pētījumu centru SKDS. Topa mērķis ir veicināt sabiedrībai atbildīgas uzņēmējdarbības vides veidošanos Latvijā un ieviest jaunas mērauklas uzņēmumu darbības vērtēšanā.

Papildinformācija:
Evija Ansonska
Nords Porter Novelli direktore
Tālrunis: +37126011887
E-pasts: evija.ansonska@porternovelli.lv
www.porternovelli.lv