Uzņēmēj, vai esi jau izdomājis savu uzdevumu studentu komandām DEMOLA Latvia rudens sezonai?

Uzsākot jauno mācību gadu, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) šogad jau otro reizi aicina uz inovāciju un studentu-uzņēmēju sadarbības platformu DEMOLA Latvia. Jaunajai sezonai starts tiks dots jau oktobrī.

Augustā uzņēmumi un organizācijas ir aicinātas iesniegt risināšanai DEMOLA komandām savus problēmjautājumus, kas saistīti ar produktu un pakalpojumu attīstību. Jau septembrī uzņēmēju pieteikumi tiks publicēti, lai studenti varētu ar tiem iepazīties un pieteikties dalībai jaunajā DEMOLA projektu sezonā. 

DEMOLA ir inovāciju un studentu–uzņēmēju sadarbības platforma, kas pasaulē ir zināma jau kopš 2008. gada, kad tā tika atklāta Somijā. Šī gada janvārī DEMOLA uzsāka pirmo sezonu Latvijā, noslēdzot to ar septiņiem projektiem, ko bija izstrādājušas septiņas studentu grupas. Kopumā projektā darbojās 30 studentu, un rezultātā trīs uzņēmumi iegādājās licenci rezultātu izmantošanai, piecas komandas apņēmušās turpināt strādāt ar savām idejām jau ārpus DEMOLA projekta, un četriem studentiem ir piedāvāts darbs pie projekta partnera.

Kā rāda DEMOLA darbība pasaulē, apvienojoties studentu komandām, zinātniskajām institūcijām un uzņēmumiem, ik gadu tiek radīti aptuveni 250 jaunu produktu vai inovatīvu risinājumu jau esošajiem produktiem. Uzņēmējam tā ir iespēja iegūt jaunus, radošus risinājumus bez finansiāla riska, studentam – gūt praktisku un izaicinošu pieredzi, kā arī, pierādot sevi, - reālu iespēju pēc projekta noslēguma kļūt par uzņēmuma darbinieku vai pamudinājumu un zināšanas uzsākt pašam savu biznesu.

"Viens no veiksmīgākajiem un vienlaikus neparastākajiem  DEMOLA Latvia pirmās sezonas sadarbības piemēriem izveidojās starp vienīgās projektā iesaistītās valsts pārvaldes iestādes – Valsts zemes dienesta (VZD) – un studentu komandu. VZD studentiem risināšanai iesniedza problēmu – kā veicināt dienesta sniegto e-pakalpojumu lietojumu.  Pieredze liecināja, ka ikdienā iedzīvotāji labprātāk izvēlas apmeklēt Klientu apkalpošanas centrus, nevis uzticas pakalpojumiem interneta vidē.  Projekta gaitā studentu komanda izstrādāja ideju grāmatu ar priekšlikumiem e-vides uzlabojumiem, fiziskās klientu apkalpošanas vides pilnveidei ar mērķi sekmēt apmeklētāju informētību par e-pakalpojumiem un citiem publiskās komunikācijas atbalsta pasākumiem.  VZD atzinīgi novērtēja studentu darbu un apmaksāja iespēju studentu priekšlikumus izmantot dienesta turpmākajā darbā. Turklāt vienu no komandas dalībniekiem pēc projekta noslēguma VZD uzaicināja izmēģināt spēkus pastāvīgā darbā.
Savukārt a/s "Sidrabe" studentu komandas darbam piedāvāja uzdevumu – izdomāt  produktu, ko iespējams izgatavot, izmantojot vakuuma pārklājuma nanotehnoloģijas. Studenti izstrādāja iespēju ar sudrabu pārklāt titāna atsperītes, kas tālāk būtu pielietojamas rotaslietu (bižutērijas) ražošanā. Veiksmīgā uzņēmuma un studentu sadarbība liecina, ka tā varētu tikt turpināta, studentiem tālāk attīstot iecerēto produktu,” par DEMOLA Latvia pirmās sezonas veiksmes stāstiem zina stāstīt DEMOLA Latvia projekta pārstāve Aiga Irmeja.

Uzņēmēju un organizāciju pieteikumi tiek gaidīti līdz 25. augustam, nosūtot pieteikuma anketu uz demola@demola.lv.  Septembrī pieteikties tiks aicināti Latvijas augstskolu studenti, lai jau oktobrī DEMOLA Latvia uzsāktu jauno rudens sezonu.

Inovāciju atbalsta platforma DEMOLA Latvia tiek īstenota LIAA projekta "Inovatīvas uzņēmējdarbības motivācijas programma" ietvaros, kuru līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds un Eiropas Savienība.

Vairāk informācijas un pieteikuma formas meklē šeit.

Papildinformācija:
Vineta Vilistere-Lāce, Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra
Tālrunis: +371 67039422
Fakss: +371 67039401
E-pasts: vineta.vilistere@liaa.gov