Sākas pieteikumu pieņemšana konkursā "Eksporta un inovācijas balva 2014"

Jau desmito gadu pēc kārtas Ekonomikas ministrija un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) konkursa "Eksporta un inovācijas balva" ietvaros noskaidros Latvijas ekonomikas lepnumu - uzņēmumus, kas ir sasnieguši labus rezultātus biznesā, apliecinājuši uzņēmējdarbībai raksturīgo konkurences garu, un papildina Latvijas kopīgo veiksmes stāstu ar jauniem piemēriem.

Konkursa galvenais uzdevums ir parādīt, ka Latvijas uzņēmējiem ir pa spēkam radīt eksportspējīgus un inovatīvus produktus un pakalpojumus, turklāt – līdzdalība konkursā uzņēmumiem palīdz vairot arī atpazīstamību vietējā tirgū. Ikviens uzņēmums, kas sasniedzis labus eksporta rezultātus, izstrādājis inovatīvu produktu vai kura prece ir nopietns konkurents importa ražojumiem, var kļūt par piemēru citiem Latvijas uzņēmumiem.

Konkursam "Eksporta un inovācijas balva 2014" var pieteikties Latvijā reģistrēti komersanti, kuri eksportē savu produkciju vai pakalpojumu, Latvijas tirgū piedāvā produktu, kas spēj aizvietot ārvalstīs ražoto, ir radījuši inovatīvu produktu vai arī izstrādājuši produktam īpašu rūpniecisko dizainu.

Konkursa ietvaros uzņēmumu sasniegumi tiks vērtēti šādās kategorijās:

  • "Eksportspējīgākais komersants" lielo un vidējo un mazo komercsabiedrību grupās;
  • "Importa aizstājējprodukts";
  • "Inovatīvākais produkts";
  • "Rūpnieciskais dizains";
  • "Eksporta čempions".

Arī šogad aicinām iedzīvotājus atbalstīt un uzslavēt Latvijas uzņēmumus, kas ražo kvalitatīvus un vērtīgus produktus.  Aicinām ieteikt savus favorītus dalībai konkursā, aizpildot anketu LIAA mājas lapā. Ieteiktos uzņēmumus LIAA aicinās piedalīties konkursā "Eksporta un inovācijas balva 2014", kas uzņēmumam sniegs iespēju cīnīties par balvas saņemšanu kādā no konkursa kategorijām.

Konkursa pretendentu vērtēšana notiks divās kārtās. Pirmajā kārtā žūrijas komisija vērtēs uzņēmēju sniegto informāciju pieteikuma anketās. Otrajai kārtai izvirzītos uzņēmumus žūrijas komisija apmeklēs klātienē.

Titula "Eksporta čempions" pretendentus žūrijas komisija izvirzīs no Latvijas lielāko eksportētāju vidus, pamatojoties uz eksporta datiem un ieguldījumu ilgtspējīgas izaugsmes nodrošināšanā.

Nominācijai "Rūpnieciskais dizains" pretendentus žūrija izvirzīs no finālistu loka.

Veiksmīgākie konkursa dalībnieki saņems naudas balvu darījuma brauciena apmaksai vai reklāmas laukumu kādā no LIAA izdevumiem, kā arī tiesības izmantot Eksporta un inovācijas balvas 2014 laureāta zīmi savos mārketinga materiālos un uz produkta iepakojuma.

Iepazīties ar konkursa nolikumu un pieteikt savu dalību var LIAA mājas lapā www.liaa.gov.lv līdz 26. septembrim.

Konkursa "Eksporta un inovācijas balva 2014" laureāti tiks paziņoti svinīgā ceremonijā 2014. gada 4. decembrī, kad visus dalībniekus sveiks konkursa patrons Valsts prezidents Andris Bērziņš.

Konkurss "Eksporta un inovācijas balva" tiek rīkots kopš 2005. gada. Līdz šim konkursa ietvaros pasniegti teju 200 apbalvojumi un atzinības raksti Latvijas labākajiem un inovatīvākajiem komersantiem. Konkursa dalībnieku vidū pārstāvētas visas galvenās Latvijas eksporta nozares – kokrūpniecība, mēbeļu ražošana, metālapstrāde un mašīnbūve, elektronikas un elektrotehnikas ražošana, vieglā rūpniecība, poligrāfija, būvmateriālu ražošana, pārtikas produktu ražošana, tekstilrūpniecība, ķīmiskā un farmaceitiskā ražošana, dizaina preču ražošana, kā arī informācijas tehnoloģiju u.c. pakalpojumi.

Eksporta un inovācijas balvas laureātu vidū netrūkst uzņēmumu, kuri savās biznesa nišās ieņem vadošās lomas Eiropā un pat pasaulē. Piemēram, pērn titulu "Eksporta čempions" ieguva AS "UPB", konkursa laureātu vidū bija arī uzņēmumi "Valpro", "Rīgas Elektromašīnbūves rūpnīca", "V.O.V.A.". Tāpat konkursā veiksmīgi startējuši tādi uzņēmumi, kā "Knowledgeprice.com", "Peruza", "Unites Oils", "NP Foods", "Energofirma "Jauda"”, "Spodrība" u.c.

Ar visiem konkursa "Eksporta un inovācijas balva" laureātiem var iepazīties LIAA mājas lapā, sadaļā "Eksportētājiem".