POLARIS forumā diskutēs par uzņēmējdarbības vides jautājumiem

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) šā gada 24. septembrī rīko otro POLARIS forumu. Kopā ar starptautiski atzītiem ekspertiem, uzņēmējiem, investoriem, pašvaldību vadītājiem un zinātnisko institūciju pārstāvjiem tiks diskutēts par investīciju piesaistei nozīmīgiem uzņēmējdarbības vides jautājumiem. 

Kā tuvināt vietējos uzņēmējus, radošos iedzīvotājus un pašvaldību vadītājus, lai veicinātu pašvaldības ekonomisko izaugsmi un radītu labvēlīgu vidi investoru piesaistei, forumā stāstīs Rīgas Ekonomikas augstskolas (Stockholm School of Economics in Riga) lektors un radošais konsultants Fionns Dobbins (Fionn Dobbin). Viņš ne vien kā veiksmīgs ārvalstu investors ir ieguldījis Latvijas ekonomikā, nodibinot savu uzņēmumu, bet arī aktīvi līdzdarbojas starptautiskos projektos.

Savukārt ar savu veiksmes stāstu, kā Latvijas uzņēmējs var veidot veiksmīgu sadarbību ar vietējo pašvaldību un iziet starptautiskā tirgū, dalīsies Ģirts Majors, koncertu aģentūras "Positivus music" vadītājs.

Par savu pieredzi Latvijā paneļdiskusijā stāstīs arī ārvalstu investoru pārstāvji no Nīderlandes sadzīves metālizstrādājumu ražotāja "Brabantia”, ASV globālo biznesa pakalpojuma centra "Cabot", Krievijas higiēnas tekstilpreču ražotāja "Cotton Club" un zviedru tekstilizstrādājumu ražotāja "Artex".

POLARIS forumā uzrunu teiks arī Ekonomikas ministrs Vjačeslavs Dombrovskis un LIAA direktors Andris Ozols, kurš klātesošos iepazīstinās ar aktuālajām norisēm LIAA darbībā un POLARIS procesa ieviešanā sekmīgai sadarbībai investīciju piesaistē.

"POLARIS forums" notiks šā gada 24. septembrī pulksten 13.00 Dizaina fabrikā (Rīgā, Slokas ielā 52).

LIAA izstrādātais "POLARIS process" ir investīciju piesaistes metodoloģija, kuras mērķis ir sekmēt ārvalstu tiešo investīciju piesaisti Latvijā, nodrošinot valsts sektora, privātā sektora un izglītības sektora pārstāvju kolektīvu iesaisti ārvalstu tiešo investīciju projektu realizēšanā un Latvijas tautsaimniecības attīstīšanā. Tā ietvaros LIAA ir noslēgusi 22 līgumus ar pašvaldībām un 14 līgumus ar zinātniskajām institūcijām par informācijas apmaiņu un sadarbību investīciju piesaistē. Lai nodrošinātu saskaņotu starpresoru sadarbību sekmīgai investīciju projektu īstenošanai Latvijas valsts interesēs, 2010.gada 10.augustā tika izveidota Lielo un stratēģiski nozīmīgo investīciju projektu koordinācijas padome, kuru vada ministru prezidents.


Papildinformācija:
Vineta Vilistere-Lāce, Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra
Tālrunis: +371 67039422
Fakss: +371 67039401
E-pasts: vineta.vilistere@liaa.gov.lv