Milānā atklās Latvijas dienas Itālijā

Lai iepazīstinātu Itāliju ar Latvijas produktu garšu, sekmētu tirgū jau esošo Latvijas uzņēmumu produkcijas noietu, paplašinātu divpusējo sadarbību un veicinātu Latvijas tēla atpazīstamību, 2015. gada 10. jūnijā tiks atklātas Latvijas dienas Itālijā "Taste Latvia - Assapora la Lettonia".

Latvijas dienas atklās ekonomikas ministre Dana Reizniece-Ozola, ar kuru kopā uz Itāliju - Neapoli un Milānu no 2015. gada 10. līdz 12. jūnijam dosies arī uzņēmēji. Biznesa delegācijas sastāvā ir 12 Latvijas vadošo uzņēmu pārstāvji no transporta un loģistikas, IT, finanšu, metālapstrādes un mašīnbūves, pārtikas, dizaina, tūrisma, vides pakalpojumu un kino nozarēm.

Latvijas biznesa delegācijai Neapolē paredzēts biznesa seminārs, tikšanās ar Neapoles tirdzniecības kameras biedriem un apaļā galda diskusijas ar potenciālajiem sadarbības partneriem. Savukārt Milānā uzņēmēji piedalīsies svinīgajā Latvijas dienu Itālijā "Taste Latvia - Assapora la Lettonia" atklāšanas pasākumā, pēc kura sekos biznesa seminārs un uzņēmēju individuālās biznesa tikšanās ar Itālijas uzņēmējiem.

Latvijas dienas Itālijā "Taste Latvia - Assapora la Lettonia" no 10. līdz 17. jūnijam:

Latvijas ražotāju veikumu itāļi varēs novērtēt Milānas lielveikalā "Eataly", kur "Taste Latvia - Assapora la Lettonia" laikā tiks prezentēti Latvijā ražoti produkti. Savukārt ar Latvijas virtuvi iepazīstinās Latvijas garšu eksperti – Mārtiņš Sirmais un Ēriks Dreibants, Andris un Inguss Reizenbergi, Māris Astičs un Kaspars Vendelis. No 11. līdz 15. jūnijam šefpavāres Rūtas Rietumas vadībā darbosies pop-up restorāns, kurā būs iespēja nobaudīt Latvijai tipiskas maltītes.

To, ka Latvijai ir ko piedāvāt kultūras jomā, apliecinās dažādu populāru mūziķu uzstāšanās, kas rūpēsies par noskaņas radīšanu. Latvijas dienās uzstāsies koklētāja Laima Jansone kopā ar DJ Monsta, elektroniskās mūzikas pārstāvji "Dirty Deal Audio", pianists un komponists Kārlis Lācis, akustiskās ģitāras meistars Kaspars Zemītis un dziedātāja Jolanta Strikaite. Savukārt par maģisku atmosfēru gādās iluzionistu Daces un Enriko Pecolli uzstāšanās, kas Itālijas publikai demonstrēs ziepju burbuļu un specefektu šovu.

Latvijas uzņēmēju vizītes programma Itālijā no 10. līdz 12.jūnijam:

Trešdien, 10. jūnijā Neapolē Latvijas uzņēmēju delegācijai notiks biznesa seminārs, kuru atklās Latvijas vēstnieks Itālijā V.E. Artis Bērtulis, savukārt Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) direktors Andris Ozols prezentēs Latviju kā potenciālo sadarbības partneri. Semināra laikā notiks tikšanās ar Neapoles Tirdzniecības kameras biedriem un nozaru apaļā galda diskusijas. Dienas noslēgumā Latvijas vēstniecībā Itālijā tiks rīkota pieņemšana par godu ekonomikas ministres un Latvijas uzņēmēju delegācijas vizītei.

Ceturtdien, 11. jūnijā un piektdien, 12. jūnijā uzņēmēju vizīte turpināsies Milānā, kur Latvijas biznesa delegācija piedalīsies Latvijas dienu Itālijā "Taste Latvia - Assapora la Lettonia" atklāšanas pasākumā. Pēc tā sekos uzņēmēju divpusējās tikšanās ar potenciālajiem Itālijas biznesa partneriem un biznesa seminārs abu valstu uzņēmējiem, kurā par sadarbības iespējām prezentācijas sniegs Lombardijas reģiona, Milānas pašvaldības un Milānas tirdzniecības kameras pārstāvji.

Darba programmu Latvijas uzņēmējiem organizē LIAA sadarbībā ar Latvijas Republikas vēstniecību Itālijas Republikā un LIAA partnerinstitūcijām Neapolē un Milānā.

Uzņēmēju dalība valsts vizītē tiek rīkota Eiropas Reģionālā attīstības fonda (ERAF) Ārējo tirgu apgūšanas atbalsta programmas projekta "Nozaru nacionālie stendi starptautiskajās izstādēs ārvalstīs un eksporta konsultācijas" ietvaros.

Latvijas ekonomiskā sadarbība ar Itāliju:
2014. gadā Latvijas kopējais preču un pakalpojumu tirdzniecības apgrozījums ar Itāliju bija 667,4 milj. EUR, kas ierindoja Itāliju 11. vietā Latvijas ārējās tirdzniecības partneru starpā. Kopējais preču un pakalpojumu eksports uz Itāliju bija 180,5 milj. EUR, kas veido 1,3% no Latvijas kopējā eksporta, savukārt preču un pakalpojumu imports – 486,9 milj. EUR, kas veido 3,3% no Latvijas importa. Salīdzinājumā ar 2013.gadu eksports ir palielinājies par 16%, bet imports ir audzis par 1%. 2014.gadā Itālija bija Latvijas 16. nozīmīgākais eksporta un 8. nozīmīgākais importa partneris. Tirdzniecības bilance ar Itāliju bija negatīva (-306,3 milj. EUR).

Galvenās Latvijas eksporta preces uz Itāliju ir mašīnbūves produkti un elektropreces, koksne un tās izstrādājumi, minerālprodukti. Visvairāk no Itālijas ieved mašīnbūves produktus un elektropreces, tekstilpreces un pārtikas produktus.

2014. gada beigās Itālijas uzkrātās tiešās investīcijas Latvijā bija 19,1 milj. EUR. Savukārt Latvijas tiešās investīcijas no Itālijas aizplūdušas 0,03 milj. EUR apmērā.

Papildinformācija:
Vineta Vilistere-Lāce, Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra
Tālrunis: +371 67039422
Fakss: +371 67039401
E-pasts: vineta.vilistere@liaa.gov.lv