Paraksta līgumu par sadarbību tūrismā ar Ķīnas pilsētu Ninbo

No 8. līdz 12. jūnijam Džedzjanas provinces galvaspilsētā Ninbo norisinājās pirmā Ķīnas un Centrāl- un Austrumeiropas (CAE) valstu Investīciju un tirdzniecības izstāde (Ningbo China-CEEC Investment and Trade Expo 2015).

Izstādes mērķis bija veicināt 16 CAE valstu un Ķīnas sadarbību investīciju un tirdzniecības jomā. Pasākuma programmā notika Ķīnas-CAE valstu preču izstāde, investīciju seminārs, tūrisma konference, kā arī kultūras un mākslas apmaiņas pasākumi.

10. jūnijā Ķīnas-CAE valstu tūrisma sadarbības un apmaiņas konferences laikā Ķīnas uzņēmumi tika iepazīstināti ar tūrisma iespējām Latvijā, kā arī tika parakstīts sadarbības līgums starp Ninbo Tūrisma aģentūru un Latvijas Tūrisma attīstības valsts aģentūru (TAVA). Līgumslēdzējpuses apņemas attīstīt sadarbību tūrisma jomā: veicināt tūristu plūsmas pieaugumu, izplatīt informāciju par partneru piedāvājumu pašmāju tūrisma aģentūrās, viesnīcās, informācijas centros un plašsaziņas līdzekļos, apmainīties ar resursiem un pieredzi. Ar TAVA pilnvarojumu līgumu parakstīja Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) pagaidu pārstāvniecības Šanhajā, Ķīnā vadītājs K. Rožkalns.

Visu izstādes laiku darbojās Latvijas nacionālais stends, kurā bija pārstāvēti deviņi Latvijas pārtikas uzņēmumi, tajā skaitā šprotu, sieru, cepumu, maizes un saldumu ražotāji. 9. jūnijā notikušā semināra dalībnieki tika informēti par investīciju vidi Latvijā un perspektīviem investīciju projektiem.

Latvijas uzņēmēju dalību izstādē organizēja LIAA.

Piedaloties Ninbo izstādes kultūras programmā, Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja amatnieki, dalījās sava amata prasmēs dzintara apstrādē un rotu izgatavošanā. Savukārt Kultūras centrā notika dokumentālās filmas „Planēta Dzintars” pirmizrāde. Filma ir tapusi ar Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē atbalstu.

Kultūras un mākslas pasākumi Ninbo notika ar Latvijas vēstniecības Ķīnā atbalstu.

Preses kontaktiem:
Latvijas vēstniecība Ķīnā
Unit 71, Green Land Garden No 1A Green Land Road
Chaoyang Distrikts, Pekina 100016, Ķīna
Tālrunis: +86 10 6433 3863
Fakss: +86 10 6433 3810
E-pasts: embassy.china@mfa.gov.lv