POLARIS forumā tiksies izcilas personības, lai rastu inovatīvus risinājumus ilgtermiņa attīstībai

2015. gada 10. septembrī Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) rīko ikgadējo POLARIS forumu, atzīmējot divdesmit divu gadu pieredzi ārvalstu investīciju piesaistē un Latvijas uzņēmumu konkurētspējas veicināšanā starptautiskos tirgos.

POLARIS forums tiek rīkots jau trešo gadu, un šogad tas iecerēts kā domu apmaiņa un jaunu ideju kalve, kurā starptautiski atzīti eksperti piedāvās savu redzējumu nestandarta risinājumiem, meklējot inovatīvu pieeju sabiedrības dzīves uzlabošanā. Neformālā gaisotnē tiks diskutēts par uzņēmējdarbības vides aktualitātēm, kā arī informācijas tehnoloģiju un dažādu resursu izmantošanas iespējām.

Šobrīd pasaulē notiek digitālā revolūcija, kas transformē ekonomiku, maina darba tirgu un uzņēmējdarbību kopumā. Prognozēts, ka tieši efektīvi un inovatīvi risinājumi būs galvenais priekšnosacījums, lai palielinātu Eiropas Savienības pilsētu konkurētspēju globālajā ekonomikā.

POLARIS forumā pulcēsies augstas amatpersonas, pašvaldību un akadēmiskās vides pārstāvji, uzņēmēji un investori, lai iedvesmotos no aizraujošiem ārvalstu ekspertiem un dalītos ar idejām kopīgai, uz ilgtermiņa attīstību vērstai sadarbībai.

Pasākumu atklās Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis un ekonomikas ministre Dana Reizniece-Ozola. LIAA direktors Andris Ozols klātesošos iepazīstinās ar aktuālajām norisēm LIAA darbībā un POLARIS procesa ieviešanā, sekmīgai sadarbībai investīciju piesaistē.

Izcilais daudzu patentu autors, Londonas Karaliskās koledžas bezvadu komunikāciju profesors Miša Dolers (Mischa Dohler), kurš ir arī pieredzējis uzņēmējs, investors un padomdevējs tādiem biznesa magnātiem kā Ričards Brensons (Richard Branson), stāstīs par izpētes, inovācijas un uzņēmējdarbības lomu 21. gadsimta strauji mainīgajā ekosistēmā, kā arī skaidros, kādas ir iespējas paaugstināt un saglabāt konkurētspēju.

Uzņēmējs Līns Zēvenbergens (Leen Zevenbergen), kurš pēdējos 30 gados ir dibinājis 20 dažādus uzņēmumus Eiropā un ASV un izdevis vairākas vadībzinību grāmatas, atklās, kas ir nākotnes jaunās pievilcīgās kompānijas, kuras noteiks biznesa nākotni un būs daudz ienesīgākas, spējot piesaistīt investorus un jaunus, talantīgus cilvēkus.

Par sadarbības iespējām un nestandarta risinājumiem paneļdiskusijā runās dažādu sektoru pārstāvji – gan vadošo IT uzņēmumu vadītāji, gan pārstāvji no akadēmiskās vides un valsts pārvaldes. Diskusiju vadīs LIAA direktors Andris Ozols, un tās laikā varēs iepazīties ar IBM Latvija viedo pilsētu koncepciju uzņēmuma vadītāja Edija Tanona prezentācijā, uzzināt Tieto Latvia un Latvijas IT klastera valdes priekšsēdētāja Elmāra Gengera skatījumu uz mūsdienu tehnoloģijām, izprast zinātnes vietu un potenciālu profesora Vjačeslava Kaščejeva redzējumā, kā arī apmainīties ar idejām ar Cēsu novada pašvaldības Attīstības nodaļas vadītāju Laini Madelāni.

LIAA izstrādātais "POLARIS process" ir investīciju piesaistes metodoloģija, kuras mērķis ir sekmēt ārvalstu tiešo investīciju piesaisti Latvijā, nodrošinot valsts sektora, privātā sektora un izglītības sektora pārstāvju kolektīvu iesaisti ārvalstu tiešo investīciju projektu realizēšanā un Latvijas tautsaimniecības attīstīšanā. Tā ietvaros LIAA ir noslēgusi 28 līgumus ar pašvaldībām un 15 līgumus ar zinātniskajām institūcijām par informācijas apmaiņu un sadarbību investīciju piesaistē. Lai nodrošinātu saskaņotu starpresoru sadarbību sekmīgai investīciju projektu īstenošanai Latvijas valsts interesēs, 2010. gada 10. augustā tika izveidota Lielo un stratēģiski nozīmīgo investīciju projektu koordinācijas padome, kuru vada Ministru prezidents.

POLARIS forums notiks 2015. gada 10. septembrī plkst. 12.30 Dizaina fabrikā (Rīgā, Slokas ielā 52). LIAA mājaslapā www.liaa.gov.lv tiks nodrošināta foruma tiešraide.

Papildinformācija:
Vineta Vilistere-Lāce, Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra
Tālrunis: +371 67039422
Fakss: +371 67039401
E-pasts: vineta.vilistere@liaa.gov.lv