Latvijas uzņēmēji apmeklē Pekinu, lai piedalītos seminārā par Ķīnas–Latvijas biznesa un kultūras apmaiņu

2016. gada 13. aprīlī

Pekinā, Ķīnā, 2016. gada 13. aprīlī tika atklāts divu nedēļu seminārs par Ķīnas un Latvijas biznesa un kultūras apmaiņu. Latvijas biznesa delegācijā piedalās 17 Latvijas vadošie uzņēmēji, kas pārstāv pārtikas, farmācijas, transporta un loģistikas nozares, kā arī Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) un LR vēstniecības Ķīnas Tautas Republikā pārstāvji. Apmaiņas programmu Latvijas pārstāvjiem organizē Starptautiskā biznesa akadēmija un Ķīnas Tautas Republikas Komercministrija.

Ķīnas valdības pārstāvji un dažādu nozaru eksperti seminārā Latvijas pārstāvjiem sniegs informāciju par Ķīnas ekonomiku, mazo un vidējo uzņēmumu attīstības un starptautiskās sadarbības iespējām, Ķīnas politiku un aktivitātēm ārvalstu investīciju piesaistē, Ķīnas biznesa kultūras pamatvērtībām un citu aktuālo un specifisko informāciju starpvalstu ekonomiskās sadarbības iespējām. Pasākuma ietvaros plānota diskusija par iniciatīvu „Viena josta, viens ceļš” – stratēģiju, kam jāveicina sadarbība starp Ķīnu un Eirāziju, tostarp Latviju.

Latvijas delegācija apmeklēs ne vien Pekinu, bet arī citas Ķīnas pilsētas, kur plānots tikties ar pašvaldību pārstāvjiem, apmeklēt uzņēmumus un apmainīties ar idejām, lai padziļinātu izpratni par Ķīnas ekonomisko attīstību un rastu iespējas turpmākai abu valstu sadarbībai. Šobrīd Latvija uz Ķīnu eksportē dažādus pārtikas produktus, piemēram, zivju konservus, sulu un saldējumu. Lai veicinātu eksportu, ārvalstu tiešo investīciju piesaisti Latvijā un tūrisma attīstību, LIAA ir paplašinājusi ārvalstu pārstāvniecību tīklu līdz 21 birojam, papildus Pekinā esošajai pārstāvniecībai izveidots arī birojs Šanhajā.

Šoruden Rīgā tiks organizēts piektais 16+1 samits, kurā piedalīsies Ķīnas, kā arī Centrālās un Austrumeiropas valstu premjerministri. Samitu centrālā tēma ir specifiski pasākumi, kas vērsti uz Ķīnas un reģiona sadarbības veicināšanu un kam būs tālejoša ietekme uz vispārējām sadarbības tendencēm starp Ķīnu un Eiropas Savienību.  Latvijā arī darbojas Transporta un loģistikas koordinācijas sekretariāts, turklāt Latvija 16+1 valstu sadarbības formātā ir uzņēmusies transporta nozares koordinatora lomu.  16+1 valstu sadarbības formāts paredz sadarbību starp Ķīnu un 16 Centrālās un Austrumeiropas valstīm. Šāds formāts izvēlēts, lai padarītu ciešāku sadarbību tādās jomās kā investīcijas, transports, finanses, zinātne, izglītība un kultūra.

Papildinformācija:
Vineta Vilistere-Lāce, Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra
Tālrunis: +371 67039422
Fakss: +371 67039401
E-pasts: vineta.vilistere@liaa.gov.lv