Pasaules lielākajā industriālajā gadatirgū “Hannover Messe 2016” Latviju pārstāvēs 14 uzņēmumi

2016. gada 22. aprīlī

Starptautiskajā inženiernozaru izstādē “Hannover Messe 2016” Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) organizētajos nacionālajos stendos šogad piedalās 14 uzņēmumi. Izstāde norisināsies no 25. līdz 29. aprīlim Hannoverē, Vācijā.

Šogad Latvija atzīmē savas dalības divdesmitgadi. Latvijas nacionālie stendi ir izvietoti divās tematiskajās ekspozīcijās – „Piegādes industrijai” (Industrial Supply) un “Enerģija” (Energy).

Izstādes tematiskajā ekspozīcijā „Piegādes industrijai” šogad piedalās 8 uzņēmumi: SIA „AB Metal”, SIA „AR Module Factory”, SIA „EHT Dizains”, SIA „Keramserviss”, SIA „KnK Coating”, SIA „SFM Latvia”, SIA „Sperre Baltic” un SIA „Vestavia”.

Izstādes tematiskajā ekspozīcijā „Enerģija” šogad piedalās 6 dalībnieki: SIA „EMT”, AS „Energofirna JAUDA”, SIA „Energokomplekss”, SIA „Grandeg Serviss”, AS „Komforts” un Rīgas Tehniskā universitāte.

Atsaucoties izstāžu sabiedrības „Deutsche Messe” AG uzaicinājumam, izstādi savas darba vizītes Vācijā ietvaros apmeklēs arī Latvijas Republikas ministru prezidents Māris Kučinskis ar delegāciju, kurā būs Latvijas Republikas ārkārtējā un pilnvarotā vēstniece Vācijas Federatīvajā Republikā Elita Kuzma, satiksmes ministrs Uldis Augulis, LIAA direktors Andris Ozols un citi. Premjerministrs tiksies ar Vācijas Lejassaksijas federālās zemes premjerministru Stefanu Veilu, kā arī apmeklēs izstādi. Izstādes apmeklējuma dienas noslēgumā Latvijas nacionālajā stendā “Piegādes industrijai” notiks pieņemšana, uz kuru ir aicināti Vācijas esošie un potenciālie sadarbības partneri.

Izstādes laikā LIAA nodrošina savu darbinieku – inženiernozaru un mārketinga ekspertu klātbūtni Nacionālajā stendā visā izstādes laikā, kā arī LIAA pārstāvniecības Vācijā pakalpojumus uzņēmumiem stenda mārketinga kampaņas realizēšanā, potenciālo partneru uzaicināšanā un uzņēmumu individuālo programmu sagatavošanā.

Izstādes laikā Latvijas uzņēmumiem būs iespēja piedalīties arī citos ar izstādes darbu saistītos pasākumos - starptautiskajā Eiropas Biznesa atbalsta tīkla (EEN) organizētajā inženiernozaru uzņēmumu kontaktbiržā „b2fair un dažādos semināros.

Izstāde „Hannover Messe” ir lielākā pasaules industriālā izstāde.   Dalībai izstādē "Hannover Messe – 2015" bija reģistrētas 6500 kompānijas no 70 valstīm, izstādi apmeklēja apm. 220 000 apmeklētāju, t.sk. apm. 70 000 no ārvalstīm.

Izstādē ik gadus redzams viss jaunais, kas parādījies pasaules tirgū mašīnbūvē un metālapstrādē, rūpniecisko iekārtu ražošanā, enerģētikā, elektronikā, elektrotehnikā, automatizācijā, jaunu materiālu izstrādāšanā, pielietojamajos zinātniskajos pētījumos, kā arī citās nozarēs.

Piedalīšanās šādā ļoti plaša mēroga starptautiskajā izstādē arvien ir izaicinājums jebkuram izstādes dalībniekam atrast jaunus sadarbības partnerus, iespēja vēlreiz satikt esošos sadarbības partnerus, kā arī iespēja nolūkot jaunas tehnoloģijas savas konkurētspējas celšanai.

Papildinformācija:
Vineta Vilistere-Lāce, Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra
Tālrunis: +371 67039422
Fakss: +371 67039401
E-pasts: vineta.vilistere@liaa.gov.lv