Diskusija par biznesa iespējām Mongolijā

Biznesa iespējas Mongolijā

27. janvārī LIAA organizēja apaļā galda diskusiju "Biznesa iespējas Mongolijā", kuru atklāja Mongolijas Ārlietu ministrs Luvsanvandans Bolds, kas uzturējās Latvijā divu dienu vizītē. Diskusijā piedalījās dažādas tautsaimniecības nozares pārstāvoši uzņēmēji. Viņi atzina, ka Mongolijas ekonomiskā izaugsmē un pēdējos gados veiktās reformas ir padarījusi Mongoliju par uzņēmējiem interesantu un iespējām bagātu valsti. Vairāki seminārā pārstāvēto uzņēmumu pārstāvji piedalīsies arī Valsts prezidenta ieplānotāja vizītē uz Mongoliju š.g. jūnijā.

  • Mongolija ir viena no lielākajām Āzijas valstīm un pēdējā laikā viena no visstraujāk augošajām ekonomikām pasaulē.
  • 2011. gadā Mongolijas iekšzemes kopprodukts pieauga par 17,5 %, bet 2012. gadā – 12,3 %.
  • Ekonomiskā izaugsme lielā mērā ir balstīta uz kalnrūpniecības nozares attīstību un minerālo resursu ieguves apjomu palielināšanos.
  • Mongolijas eksportā dominē minerālie produkti (metāli, ogles, nafta), dzīvnieku izcelsmes produkti, kašmirs, vilna, ādas.
  • Mongolija importē iekārtas un aprīkojumu, degvielu, automašīnas, rūpniecības patēriņa preces, pārtikas produktus, ķimikālijas, ziepes un mazgāšanas līdzekļus, celtniecības materiālus, cigaretes un tabaku.