Interjera priekšmetu ražotāji Zviedrijā

Interjera priekšmetu un mājsaimniecības preču ražotāji izpēta Zviedrijas tirgu

Lai iepazītu Zviedrijas mājsaimniecības un dizaina preču piedāvājumu, cenu kategorijas un konkurentus, janvārī LIAA organizēja interjera priekšmetu un mājsaimniecības preču ražotāju tirdzniecības misiju uz Stokholmu izstādes "Formex" laikā.

Stokholmā ir daudz konceptveikalu/ boutique tipa veikalu, kas ir piemēroti Latvijas dizaina priekšmetu ražotāju profilam. Veikala "DesignTorget" apmeklējums ļāva uzņēmumiem saprast, ieraudzīt un novērtēt sava produkta vietu mazo formu dizaina produktu piedāvājumā. Atsevišķu uzņēmumu produktu paraugi atstāti "DesignTorget" iepirkumu menedžerim izvērtēšanai un lēmuma pieņemšanai par sadarbības uzsākšanu.

Vizītes laikā notikušas interesantas tikšanās, tostarp ar "Axstores" produktu iepirkumu menedžeri Magnus Lofmark, lai pārrunātu iespējas iekļaut Latvijas ražotāju produkciju "Ahlens" veikalu tīklā. Šobrīd "Ahlens" sadarbojas ar desmit piegādātājiem no Latvijas, kas piedāvā dažādus mājsaimniecības produktus. Zviedrijā apmeklēti arī potenciālie sadarbības partneri šovrūmos un veikalos. Dizaina salonā "Trendgruppen" notikusi tikšanās ar salona vadītāju Stefan Nilsson, tās laikā pārrunāta Latvijas ražotāju produktu atbilstība šī salona ekspozīcijai, kā arī iespējamā Nilsson kunga vizīte Rīgā.

Tā kā Zviedrijā šobrīd ir ļoti populāra interneta tirdzniecība, kur iepērkas ne tikai jaunākā paaudzes, bet visu vecumu grupu pārstāvji, misijas laikā Latvijas vēstniecības telpās organizētas tikšanās ar diviem interneta vietņu veikalu pārstāvjiem. Viens no tiem drīzumā plāno apmeklēt Latviju, lai tiktos ar potenciālajiem piegādātājiem un pārrunātu sadarbības nosacījumus.