IT uzņēmēji iepazīst ASV tirgu

Inovatīvo IT uzņēmēju vizīte Silīcija ielejā ASV

Ar mērķi iepazīstināt IT tehnoloģiju investorus un vadošos ekspertus ar savu uzņēmumu potenciālu un apzināt iespējamās attīstības iespējas ASV tirgū, seši Latvijas tehnoloģiju nozares jaunuzņēmumi laiku no š.g. 28. janvāra līdz 7. februārim pavadīja ASV. Līdz šim minētā vizīte ir plašākā latviešu uzņēmēju delegācijas vizīte Silīcija ielejā.

Tās laikā Latvijas uzņēmēji piedalījās "US Market Access Center" intensīvajās apmācībās par Silīcija ielejas uzņēmējdarbības vidi un biznesa partnerattiecību veidošanas priekšnosacījumiem. Vizītes laikā uzņēmēji apmeklēja vienu no pasaulē zināmākajiem jurisprudences uzņēmumiem "Wilmer Hale", kur latviešu uzņēmējiem speciāli organizētā sesijā tika sniegta informācija par biznesa uzsākšanas un attīstības juridiskajiem priekšnosacījumiem ASV.

Savus izstrādātos produktus uzņēmēji prezentēja riska investīciju fondiem "Plug and Play Ventures", "Lumia Capital', "Speed Invest' un "Galaxy Ventures". Tāpat vizītes laikā notikušas tikšanās ar citiem Eiropas izcelsmes pieredzējušiem Silīcija ielejas uzņēmējiem, kuri dalījās pieredzē ar saviem pirmajiem centieniem sevis pierādīšanā Silīcija ielejā līdz vairāku miljonu investīciju iegūšanai.

Apmeklējot biznesa inkubatorus un akseleratorus - "Plug&Play Tech Center" un "Blackbox", uzņēmēji tika iepazīstināti ar šo atbalsta organizāciju piedāvātajām iespējām. Tāpat apmeklēta viena no Silīcija ielejas nozīmīgākajām start-up biznesa konferencēm – "Startup Grind" un citi pasākumi, tai skaitā Eiropas uzņēmējiem veltītā seminārā vienā no pasaules labākajām augstskolām – Stenfordas Universitātē, tāpat apmeklēts arī "Google" birojs.

Tirdzniecības misija noslēdzās ar īpaši Latvijas delegācijai organizētu investoru paneli un pieņemšanu Palo Alto pilsētā "Latvian Startups Pitching in Silicon Valley", kur Latvijas uzņēmējiem bija iespēja prezentēt savas idejas plašākai auditorijai un investoriem, kuri katru prezentētāju novērtēja ar atzīmi. Kopvērtējumā par perspektīvākajiem projektiem tika atzīti "Branchtrack" un "Amber Games', balvā iegūstot bezmaksas iespēju iegūt mentora - atzīta nozares eksperta - pakalpojumus, kā arī iespēju izmantot darbavietu vienā no Sanfrancisko atvērtā tipa ofisiem.

Ingas Pudānes, PRIME AVG pārstāves komentārs par braucienu: "Ieguvums mums, kā jaunam start-up uzņēmumam IT jomā, Silīcija ielejā bija ļoti veiksmīgs. Nodibinājām kontaktus ar turpmākiem sadarbības partneriem, kā arī ieguvām jaunu skatījumu uz savu produktu un turpmāko tā attīstību ASV. Noteikti ieteiktu uzņēmējiem IT jomā izmantot šo iespēju, lai novērtētu sava produkta piemērotību un dzīvotspēju starptautiskajam tirgum."