Mūzikas industrijas konference Nīderlandē

Mūzikas industrijas pārstāvju vizīte Groningenā, Nīderlandē konferences „Eurosonic Noorderslag 2014” laikā

"Eurosonic Noorderslag 2014" ir ikgadēja starptautiskā mūzikas industrijas konference, kas notiek Groningenā, Nīderlandē, un tas ir viens no svarīgākajiem Eiropas mūzikas industrijas pasākumiem.

Konferences pamatuzstādījums ir veicināt Eiropas grupu rotāciju Eiropas festivālos un, lai sasniegtu šo mērķi, ir izveidota īpaša Eiropas talantu apmaiņas programma "ETEP",  kurā piedalās visas grupas, kas uzstājas festivālā, kā arī organizēti 78 festivāli un 31 Eiropas Raidorganizāciju apvienības "EBU" radio stacija.  Īpaši Centrālajai un Austrumeiropai ir izveidota "CEETEP" programma, kas paredz šī reģiona grupu rotāciju reģiona festivālos.

Festivāla "Eurosonic Noorderslag 2014" ietvaros tika organizēts Latvijas mūzikas industrijas pieņemšanas pasākums "Meet Music Latvia" un notikušas tikšanās ar Evelyn Sieber (festivāla "Reeperbahn" organizatore), Kevin Moore (festivāla "The Great Escape" organizators), Helen Sildan ("Tallinn Music Week" organizatore), Almudena Heredero ("Prima Vera Sound City" organizatore), Tommy Nick ("Berlin Music Week" organizators), Glenn Dickie ("Music export Australia").

Latvijas mūzikas industrijas pārstāvji atzina, ka, lai popularizētu un nestu Latvijas vārdu pasaulē, nākotnē labprāt piedalītos arī citos, ar festivālu nesaistītos, mūzikas pasākumos.