Pavasara pasākumu apskats

Skolēnu mācību uzņēmumu gadatirgus

Š.g. 7. martā notikušajā skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) gadatirgū skolēniem tika sniegta iespēja pilnveidot uzņēmējdarbības prasmes, piedāvājot savu ražoto produkciju, tikmēr apmeklētājiem tā bija iespēja iegādāties jauniešu radītās inovatīvās preces. Jauniešu sniegumu vērtēja žūrija, iepazīstoties ar SMU stendiem un produktiem un izvērtējot jauniešu sniegumu praktiskajā uzņēmējdarbībā. Skolēni saņēma balvas nominācijās "Inovatīva biznesa ideja', "Labākā pārdošanas komanda", "Sociāli atbildīgāko SMU", "Videi draudzīgākais produkts", "Labākais stends". Visveiksmīgākie potenciālie uzņēmēji aug Jelgavā, Madonā, Rīgā, Iecavā un Varakļānos. SMU Pavasara gadatirgus tika īstenots LIAA projekta "Inovatīvas uzņēmējdarbības motivācijas programma" ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds un Eiropas Savienība.


Komercializācijas reaktors

LIAA kā sadarbības partneris iesaistījās komercializācijas atbalsta pasākuma „8th Commericalization Reactor” organizēšanā, kas notika 28. un 29. martā Rīgā. Komercializācijas reaktora mērķis - veicināt tehnoloģisko izstrādņu komercializācijas uzsākšanu Latvijā.

Pasākumā tika prezentētas astoņas dažādu valstu zinātnieku izstrādnes, pēc prezentācijām veidotas zinātnieku un uzņēmējdarbības attīstītāju komandas, kas  sagatavoja septiņas prezentācijas investoriem. Pasākuma otrajā dienā notika investoru forums, kurā tika prezentēti jaunie komercializējamie projekti.

Zinātnieku izstrādātās tehnoloģijas ir nozīmīgas Latvijas uzņēmējiem un veicina produktu izstrādi ar augstu pievienoto vērtību, tās balstītas uz zinātnisko izcilību. Komercializācijas reaktors sniedz iespēju veidot tehnoloģiski piesātinātus uzņēmumus ar starptautisku izaugsmes potenciālu.


Notiks III Starptautiskais Austrumbaltijas biznesa forums Daugavpilī

Vēloties sekmēt uzņēmējdarbības saišu nostiprināšanu un paplašināšanu starp Daugavpils un Latgales reģiona uzņēmējiem un tuvējām kaimiņvalstīm, jo īpaši Poliju, Daugavpils pilsētas dome, Polijas Republikas vēstniecība Rīgā, VARAM un LIAA kopīgi organizē III Starptautisko Austrumbaltijas biznesa forumu, kas norisināsies š.g. 16. maijā Daugavpilī.

Savu dalību III Starptautiskajā Austrumbaltijas biznesa forumā, jau pieteikuši vairāk nekā 300 dalībnieki no 13 valstīm, t.sk. Polijas, Baltkrievijas, Krievijas, Moldovas, Ungārijas u.c.

III Starptautiskā Austrumbaltijas biznesa foruma programmā plenārsēdes ietvaros ir paredzēts diskutēt par biznesa vidi, investīciju un sadarbības iespējām, bet biznesa kontaktbiržas laikā uzņēmējiem būs iespēja tikties ar savas nozares pārstāvjiem no ārvalstīm, rodot jaunas sadarbības iespējas. Foruma fokusā ir tādas nozares kā pārtikas rūpniecība, metālapstrāde, loģistika un tūrisms, un foruma dalībniekiem tiks piedāvāta iespēja iepazīties ar Daugavpils lielākajiem investīciju projektiem.

Foruma noslēgumā dalībnieki varēs piedalīties Daugavpils cietokšņa Nikolaja vārtu svinīgajā atklāšanā. Tāpat 17. maijā būs iespēja apmeklēt Daugavpils tūrisma objektus, tai skaitā Daugavpils Marka Rotko mākslas centru, kā arī iepazīties ar Daugavpils daudznacionālo kultūrvidi un bagāto kultūrvēsturisko mantojumu. Pieteikšanās iespēja dalībai forumā ir noslēgusies.