Tekstila nozares uzņēmumi Tallinā

Tekstila nozares uzņēmumi - uz Tallinu pēc partneriem

Š.g. janvārī Latvijas uzņēmumi piedalījās tirdzniecības misijā uz Igauniju ar noteiktu mērķi – atrast ziemeļu kaimiņvalstī jaunus partnerus un prezentēt Latvijas dizaineru kolekcijas žurnālistiem.

Lai iepazītos ar atbilstošā segmenta piedāvājumu un cenu līmeni, tirdzniecības misijas dalībnieki - četri uzņēmumi no Latvijas – apmeklēja gan vietējo uzņēmumu veikalus, gan tirdzniecības centrus "Lastemaailm", "Kaubamaja", "Stockmann'.

Vizītes laikā uzņēmumi prezentēja savas šī gada pavasara/vasaras, kā arī rudens/ziemas kolekcijas. Prezentāciju apmeklēja viens no nozīmīgākajiem iepircējiem "Selver", žurnālu "Jana" un "Naised" pārstāves, kā arī dažādu internetveikalu un mazumtirdzniecības veikalu pārstāvji.

Misijas laikā notikušas pieredzes apmaiņas tikšanās ar bērnu virsdrēbju ražotāja "Huppa OU" direktoru Gert Oras, zīmola vadītāju Katrin Kornak un piegādes ķēdes vadītāju. Minētais uzņēmums ieņem ceturto vietu Krievijā pēc bērnu āra apģērbu pārdošanas apjoma. Pārrunājot jautājumu par iekļūšanu lielajās piegādes ķēdēs "Stockmann" un 'Kaubamaja", secināts, ka liela nozīme ir personīgajiem kontaktiem.

Misijas ietvaros notikušas individuālās tikšanās ar uzņēmumiem "Fliis trade", "Lapsevankrit", "Lastemaailm" un "Mon amie" un diskusija ar Igaunijas Dizaina centra pārstāvi Maris Takk.

Vizītē gūta pieredze apliecinājusi, ka kaimiņvalsts tirgus ir Latvijas ražotājiem ļoti pievilcīgs gan augstākas pirktspējas, gan izkoptās gaumes dēļ. Igauņu patērētāji labprāt iegādājas vietēji ražotās preces, taču bērnu apģērbu segmentā piedāvājums no Igaunijas ražotājiem ir ļoti ierobežots. Āra apģērbu segmentā tirgū dominē divi ražotāji – "Huppa" un "Lenne", savukārt iztrūkstošs ir kvalitatīvs igauņu ražotāju piedāvājums dizaina segmentā.