Investīciju piesaiste Latvijā

 

Notikusi 18. Latvijas valdības un Ārvalstu investoru padomes Latvijā tikšanās

30. maijā notika jau 18. Latvijas valdības un Ārvalstu investoru padomes Latvijā (ĀIPL) tikšanās. Latvijas valdības un ĀIPL augsta līmeņa tikšanās notiek kopš 1999. gada, to mērķis ir nodrošināt strukturētu informācijas un viedokļu apmaiņu starp investoriem un vietējiem politikas veidotājiem, lai uzlabotu uzņēmējdarbības vidi un sekmētu ārvalstu investīciju ieplūdi Latvijā.

Sanāksmi tradicionāli atklāja Ministru prezidente Laimdota Straujuma un sēdes goda priekšsēdētājs, Swedbank grupas vadības loceklis Hokans Bergs. Kā goda viešņa sanāksmē piedalījās un prezentāciju sniedza starptautiskās inovāciju organizācijas "Lead the Future" dibinātāja un izpilddirektore Marianne Abiba-Peča.

Puses diskutēja par paveikto gada laikā, aktualitātēm tiesu sistēmā, izmaiņām atkritumu apsaimniekošanas nozarē un būvniecībā, kā arī par jautājumiem enerģētikas jomā un makroekonomikas stāvokli kopumā. Diskusijā piedalījās Ministru prezidente Laimdota Straujuma, ekonomikas ministrs Vjačeslavs Dombrovskis, finanšu ministrs Andris Vilks, tieslietu ministre Baiba Broka, satiksmes ministrs Anrijs Matīss, kultūras ministre Dace Melbārde un citas augstākās valsts amatpersonas.

Sēdi no ĀIPL puses apmeklēja augsta līmeņa vadītāji no uzņēmumiem "CEMEX", "DNB", "EY", "Eversheds International Limited", "Fortum Corporation", "GlaxoSmithKline", "Indtec Baltic Coal", "Klasmann-Deilmann", "Knauf", "KPMG", "Linstow", "Mariner', "NCH Advisors", "Neste Oil", "PricewaterhouseCoopers", "Reitangruppen", "Rimi Baltic", "RSA Group", "SEB", "Shiner Macost", "SPI Group", "Statoil Fuel & Retail", "Swedbank", "TAV", "TeliaSonera", "Uralchem", "Vitol", "Stockholm School of Economics in Latvia”, kā arī vienpadsmit ārvalstu (Apvienotās Karalistes, ASV, Beļģijas un Luksemburgas, Dānijas, Igaunijas, Somijas, Vācijas, Nīderlandes, Norvēģijas, Zviedrijas un Šveices) tirdzniecības palātu priekšsēdētāji. LIAA uz šo tikšanos tradicionāli sagatavoja infografiku par investīciju vidi Latvijā un aktualitātēm šajā jomā.

 

Norvēģijas finanšu instruments

Norvēģijas finanšu instrumenta līdzfinansētās programmas "Inovācijas "zaļās" ražošanas jomā" ietvaros 2014. gada 3. ceturksnī tiks izsludināta pirmā atlases kārta neliela apjoma grantu shēmas projektu iesniegumu pieņemšanai. Otrā atlases ir 1 745 600 EUR. 2014. gada 3. ceturksnī plānota arī otrā atlases kārta atklāta konkursa "Atbalsts "zaļo" tehnoloģiju ieviešanai ražošanā” projektu iesniegumu pieņemšanai. Pieejamais finansējums ir aptuveni 5 milj. EUR.