Latvijas – Francijas ekonomikas forums

Š.g. 22. maijā notika Latvijas – Francijas ekonomikas forums, kura mērķis bija veicināt abu valstu ekonomisko sadarbību. Forumā piedalījās Francijas uzņēmēji, plaši tika pārstāvēti Latvijas – Francijas kopuzņēmumi, kā arī ieinteresētie uzņēmēji no Latvijas. Uzņēmēji pārstāvēja tādas nozares kā kokrūpniecība, rekreatīvais tūrisms, juridiskie un apdrošināšanas pakalpojumi. Kopumā forumā piedalījās aptuveni 180 dalībnieku.

Forumu atklāja LR ekonomikas ministrs Vjačeslavs Dombrovskis un Francijas Nacionālās Asamblejas Ekonomikas lietu komisijas prezidents Francois Brottes. Ar biznesa iespējām Latvijā franču uzņēmējus iepazīstināja LIAA direktors Andris Ozols un LIAA pārstāvniecības Francijā vadītāja Solvita Gulbe, savukārt par Latvijas uzņēmēju iespējām informēja Francijas Ekonomikas ministrijas pārstāvis Jean-Marc Fenet. Savu pieredzi par darbību Latvijā izklāstīja franču uzņēmuma "AXON Cable" pārstāvis Alain Guenon, savukārt ar uzņēmējdarbības īstenošanas pieredzi Francijā dalījās Tatjana Cvetkova, uzņēmuma "Eco House Internalional" pārstāve.

Foruma laikā notika arī diskusijas "Atslēgas eksportam uz Franciju un iespējas investīcijām Latvijā' un "Latvija – saikne starp Eiropas Savienības un Eirāzijas tirgiem", kurās piedalījās Francijas un Latvijas uzņēmumu, Ārvalstu investoru padomes, Latvijas Speciālo ekonomisko zonu, ministriju un vēstniecību pārstāvji.

Latvijas – Francijas ekonomikas forums apliecināja, ka latviešu un franču uzņēmumi meklē sadarbības iespējas, eksportējot gan preces no Latvijas, gan arī veicinot Francijas izcelsmes produktu reeksportu caur Latviju uz mums tuvākajiem ziemeļu un austrumu reģioniem.