Latvijas uzņēmēji piedalās valsts vizītēs ASV, Tadžikistānā, Mongolijā, Turcijā un Uzbekistānā

Latvijas uzņēmēju biznesa vizīte ASV  
No 27. aprīļa līdz 2. maijam notika Ministru prezidentes Laimdotas Straujumas darba vizīte ASV pilsētās Bostonā, Vašingtonā un Filadelfijā. Vizītē piedalījās 19 uzņēmēji no 15 Latvijas uzņēmumiem, pārstāvot IT, transporta, loģistikas, dzīvības zinātnes nozares un citas jomas. Vizītes laikā notikuši pieci biznesa semināri, kas ASV uzņēmējiem un semināru apmeklētājiem ļāva iepazīt Latvijas biznesa vidi un Latvijas uzņēmējiem satikt potenciālos sadarbības partnerus ASV. Tās ietvaros notika arī individuālās tikšanās atsevišķu nozaru pārstāvju starpā, Bostonas un Filadelfijas ostu apskate un Kembridžas Inovācijas Centra apmeklējums.

Latvijas uzņēmumiem īpaši vērtīgs bijis DLA (Defence Logistics Association) vadītais seminārs par iepirkumiem aizsardzības jomā Vašingtonā, stāstot par iespējām piedalīties iepirkumos, kā arī nodibināt kontaktus veiksmīgai biznesa attīstīšanai ASV tirgū. Vizīte uz ASV uzņēmējiem sniegusi iespēju nodibināt kontaktus ar potenciālajiem sadarbības partneriem un noslēgt līgumus par sadarbību.


Uzņēmēji novērtē sadarbības iespējas Tadžikistānā un Mongolijā
No š.g. 9. līdz 13. jūnijam notika Latvijas Valsts prezidenta Andra Bērziņa oficiālā vizīte uz Tadžikistānu (Dušanbe) un Mongoliju (Ulanbatoru), kuru pavadīja uzņēmēju delegācija.

Biznesa programmas sākumā Latvijas uzņēmēji Tadžikistānā apmeklēja vairākus lielus valsts uzņēmumus: "TALCO CABLE industries" (ražo elektrokabeļus no alumīnija), "Fabrika Shirin" (ražo saldumus un konditorejas izstrādājumus) un "Molochniy kombinat" (ražo piena produktus). Vizītes nozīmīgākie pasākumi bija Tadžikistānas – Latvijas biznesa forums un uzņēmēju divpusējās tikšanās.

Vizītei turpinoties Mongolijā, Latvijas uzņēmēju delegācija apmeklēja uzņēmumu "APU holding", kur iepazina tā darbību no ražošanas procesa organizēšanai līdz loģistikai.

Programmas turpinājumā notika Mongolijas – Latvijas biznesa forums un abu valstu uzņēmēju divpusējās tikšanās. Biznesa foruma ietvaros Mongolijā parakstīts saprašanās memorands starp Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameru un Mongolijas Nacionālo Tirdzniecības un rūpniecības kameru. Vizītes laikā Mongolijā notikusi arī diskusija izglītības nozares pārstāvjiem "Perspektīvas sadarbībai izglītības jomā starp Latviju un Mongoliju". Uzņēmēju dalība vizītē uz Tadžikistānu un Mongoliju sniegusi iespēju iepazīt reģionu, izprast potenciālo sadarbības partneru mentalitāti un biznesa domāšanu, kā arī ļāvusi novērtēt uzņēmējdarbības iespējas šajā reģionā. Jāakcentē, ka uzņēmēju divpusējās tikšanās un Latvijas – Tadžikistānas un Latvijas - Mongolijas biznesa forumi plaši atspoguļoti dažādos medijos.

 

Turcijas tirgus paver plašas sadarbības iespējas kūdras ražotājiem Latvijā
Šā gada 16. un 17. aprīlī Latvijas Valsts prezidents Andris Bērziņš devās oficiālā vizītē uz Turciju kopā ar Latvijas uzņēmējiem. Sadarbībā ar Turcijas Neatkarīgo rūpnieku un uzņēmēju asociāciju (MUSIAD) vizītes ietvaros Ankarā un Stambulā tika organizēti biznesa forumi un uzņēmēju divpusējās tikšanās.

To, ka vizīte noritējusi veiksmīgi, apstiprina vizītes laikā iegūtie biznesa kontakti un vairāki noslēgti darījumi. Transporta un loģistikas uzņēmumu pārstāvji norāda, ka vizīte pavērusi jaunas sadarbības iespējas un stiprinājusi attiecības ar esošajiem sadarbības partneriem.

Arī kontaktbiržu laikā iegūti perspektīvi kontakti un klātienē satikti jau esošie sadarbības partneri, kas ļāvis rast jaunus sadarbības virzienus.

Vizītē piedalījās 32 Latvijas uzņēmēji no 24 uzņēmumiem, pārstāvot šādus tautsaimniecības sektorus:
  • Transports un loģistika;
  • Lauksaimniecība;
  • Ķīmija, farmācija un vides pakalpojums;
  • Kokapstrāde;
  • Mašīnbūve un metālapstrāde;
  • Izglītība.

Par būtisku ieguvumu uzņēmēji atzīst arī iespēju satikt savus Latvijas kolēģus no citām nozarēm, rodoties arvien jauniem savstarpējiem darījumiem, partnerībai un sadarbībai nākotnē.

Lauksaimniecības nozares pārstāvjiem, kas piedāvā kūdru un mēslojumu, vizīte uz Turciju izrādījusies līdz šim visveiksmīgākā, jo notikušas tikšanās ar vairākiem ļoti svarīgiem potenciālajiem klientiem, lai pārrunātu apjomīgu kūdras kravu piegādi uz Turciju. Tā kā Turcijas ļoti plašajā un vēl neapgūtajā teritorijā augsne daudzviet ir ļoti sausa, tai nepieciešams liels daudzums mēslojuma, kas Latvijas kūdras un mēslojuma ražotājiem paver plašas sadarbības iespējas. Turcijas potenciāls ir līdzvērtīgs Ķīnas tirgum, pastāvot cenas un kvalitātes atšķirībām, kas Turcijā ir augstāka.

 

Uzņēmēji apmeklē Uzbekistānu Valsts prezidenta Andra Bērziņa oficiālās vizītes ietvaros
No šī gada 27. līdz 29. maijam notika Latvijas Valsts prezidenta Andra Bērziņa oficiālā vizīte uz Uzbekistānu (Taškentu un Samarkandu), kuru pavadīja uzņēmēju delegācija.

Vizītes ietvaros uzņēmējiem tika organizēta darba programma Taškentā un Samarkandā, un programmas biznesa sadaļas galvenie pasākumi bija divpusējās tikšanās. Tām sekoja Latvijas - Uzbekistānas biznesa forums Taškentā, kura ietvaros uzņēmēji varēja satikt sev interesējošo nozaru pārstāvjus no Uzbekistānas un augsta līmeņa valsts institūciju pārstāvjus. Biznesa foruma ietvaros parakstīti arī vairāki sadarbības līgumi starp Uzbekistānas un Latvijas uzņēmumiem.

Vizītes laikā apmeklēti uzņēmumi gan Taškentā, gan Samarkandā. Biznesa foruma ietvaros parakstīti arī vairāki sadarbības līgumi starp Uzbekistānas un Latvijas uzņēmumiem. Vizītes laikā apmeklēti uzņēmumi gan Taškentā, gan Samarkandā.