Tirdzniecības misijas jūnijā

Latvijas koka māju ražotāju tirdzniecības misija uz Nīderlandi, Beļģiju un Franciju

No šā gada 1. līdz 6. jūnijam notika Latvijas koka māju ražotāju tirdzniecības misija uz Nīderlandi, Beļģiju un Franciju, lai nodrošinātu tikšanās iespējas ar arhitektiem, nekustamo īpašumu attīstītājiem un būvniekiem.

Tirdzniecības misija tika sākta ar vizīti Amsterdamā, kur bija iespējams tikties ar latviešu arhitekti Kristīni Kolthofu un iepazīt tendences būvniecības un māju renovācijas jomā. Nīderlandes pilsētā Groningenā tika organizēts seminārs un tikšanās pasākums sadarbībā ar LR goda konsulu Nīderlandē Jākobu Emmelkampu. Vēlāk tirdzniecības misijas dalībnieki devās uz Briseli (Beļģija), kur tikās ar flāmu būvniecības federācijas un koka būvniecības asociācijas pārstāvjiem un Beļģijas uzņēmējiem, kā arī piedalījās seminārā, kas tika rīkots sadarbībā ar LR vēstniecību Beļģijā. Francijas pilsētā Nantē katru otro gadu notiek koka nozares profesionālā izstāde "Carrefour International du Bois". Tās ietvaros sadarbībā ar LR goda konsulu Mišelu Anrī Vandesmetu tika organizēts seminārs, kā arī apmeklēta izstāde.

Kārtējo reizi izstāde "Carrefour International du Bois" ļāva gūt apliecinājumu, ka ir vieta, kur pulcējas Eiropas vadošie koka nozares profesionāļi.

Tirdzniecības misijā piedalījās seši Latvijas uzņēmumi un Latvijas Koka būvniecības klasteris. Pēc tirdzniecības misijas, kas organizēta trīs valstīs, gūti secinājumi par tās priekšrocībām - tā ir iespēja īsā laika posmā satikt dažādu valstu uzņēmumus, potenciālos sadarbības partnerus un vienlaikus ietaupīt līdzekļus, ja šāds pasākums tiktu organizēts atsevišķi katrā valstī.

Tirdzniecības misija Nīderlandē, Beļģijā un Francijā ļāva uzņēmējiem gūt priekšstatu par koka būvniecības sektoru un tendencēm pasaulē un satikt sadarbības partnerus un profesionālo asociāciju pārstāvjus.

 


Bērnu apģērbu ražotāji Igaunijā prezentē jaunākās apģērbu kolekcijas

Šā gada 16. - 17. jūnijā notika Latvijas bērnu apģērbu ražotāju tirdzniecības misija uz Igauniju. Latvijas uzņēmumi vēlējās atrast jaunus sadarbības partnerus Igaunijā un prezentēt Latvijas dizaineru kolekcijas. Tirdzniecības misijā piedalījās Latvijas uzņēmumi, piedāvājot tādus zīmolus, kā "Leny Tomy Factory", "Hebe”, "Beekid", "Zaza couture" un "Petra".

17. jūnijā misijas dalībnieki prezentēja savas 2014. rudens/ziemas, kā arī 2015. gada pavasara/vasaras kolekcijas. Izvēlētā prezentācijas vieta bija "Polhem PR showroom" Tallinas vecpilsētā, kas ir uzskatāma par labāko tirgū ieiešanas platformu Igaunijā modes un aksesuāru segmentā. Pasākuma apmeklētāju vidū bija vairāki Latvijas uzņēmumus interesējošie partneri un žurnālisti.

Lai arī Igaunijā patērētāji labprāt iegādājas vietējo ražotāju produktus, bērnu apģērbu segmentā piedāvājums no vietējo ražotāju puses ir ļoti ierobežots – āra apģērbu segmentā tirgū dominē divi ražotāji – "Huppa" un "Lenne", savukārt dizaina segmentā vērojams kvalitatīvu igauņu ražotājumu trūkums.

Pozitīvi vērtējams, ka bērnu apģērbu ražotāju tirdzniecības misijas uz Igauniju bijušas rezultatīvas, jo uzņēmumi ieguvuši konkrētu tālāku kontaktu, tāpat iesaistījušies jaunās, igauņu organizētās un uz atpazīstamību vērstās, aktivitātēs.