Oktobris, 2012

31. oktobris Sāksies reģionālo forumu cikls "Industriālā politika un atbalsts uzņēmējiem" 
Š.g. 9. novembrī Rēzeknē notiks pirmais no Ekonomikas ministrijas organizētajiem reģionālajiem forumiem, kuru mērķis ir iepazīstināt ar Nacionālās industriālās politikas uzdevumiem un mērķiem, kā arī virzieniem mērķtiecīgām ekonomikas struktūras izmaiņām, un ieskicēt ES fondu nākamā plānošanas perioda prioritātes. Vairāk informācijas šeit.
 
25. oktobris Darbu sāk LIAA mentoringa programma uzņēmējiem Latvijā
Š.g. 26. oktobrī 17 jaunie uzņēmumi uzsāks sadarbību ar pieredzējušiem komersantiem un uzņēmējdarbības ekspertiem, lai nākamo 6 mēnešu laikā Mentoringa programmas ietvaros pilnveidotu savas biznesa idejas, attīstot dzīvotspējīgus un konkurētspējīgus uzņēmumus. Vairāk informācijas šeit.
 
24. oktobris 31. oktobrī un 1. novembrī notiks semināri par atbalstu uzņēmējdarbībai un daudzdzīvokļu māju siltināšanai
Š.g. 31. oktobrī Balvos un Alūksnē un 1. novembrī Gulbenē notiks seminārs par atbalstu mājokļu siltumnoturības uzlabošanai, kvalitatīvu mājokļu renovāciju un aktuālajām atbalsta programmām uzņēmējdarbībā. Vairāk informācijas šeit.
 
19. oktobris Tehniskajās jaunrades dienās jaunieši konstruēs robotus un būvēs spageti tiltus
Š.g. novembrī Rīgā, Valmierā, Rēzeknē, Jelgavā un Liepājā norisināsies Tehniskās jaunrades dienas, kuru ietvaros dalībnieki apgūs šķietami sarežģīto inženierzinātņu pamatus, konstruējot robotus, veidojot elektromagnētiskā lauka spiningus un vēja ģeneratorus, būvējot atspervāģus un spageti tiltus, kā arī iejūtoties alķīmiķa lomā un pētot krāsu virpuļus. Vairāk informācijas šeit.
 
12. oktobris 16. oktobrī Rīgā notiks seminārs par atbalstu daudzdzīvokļu māju siltināšanai
Seminārā tiek aicināti piedalīties daudzdzīvokļu māju renovācijas projektu īstenotāji, kā arī būvnieki, būvmateriālu ražotāji un tirgotāji, energoauditori un citi renovācijas procesā iesaistītie speciālisti. Vairāk informācijas šeit.
 
12. oktobris Zināmi konkursa "Eksporta un inovācijas balva 2012" pretendenti
LR Ekonomikas ministrijas un LIAA rīkotajam konkursam iesniegti 114 pieteikumi no uzņēmumiem visā Latvijā, pārstāvot galvenās eksporta nozares. Konkursa 2. kārtai izvirzīti 43 pieteikumi. Vairāk informācijas šeit.
 
9. oktobris Eiropas Komisija aicina komersantus definēt apgrūtinošākos Eiropas Savienības tiesību aktus 
EK ir uzsākusi konsultāciju procesu ar mikro un maziem/ vidējiem uzņēmumiem (MVU), lai identificētu 10 MVU darbību apgrūtinošākos ES tiesību aktus. Vairāk informācijas šeit.
 
9. oktobris 1. novembrī LIAA uzsāks projektu iesniegumu pieņemšanu aktivitātē "Atbalsts darba vietu radīšanai"
Š.g. 1. novembrī LIAA uzsāks atklāta konkursa projektu iesniegumu pieņemšanu programmā "Atbalsts darba vietu radīšanai". Projektu iesniegumu pieņemšana norisināsies no 2012. gada 1. novembra līdz 2013. gada 28. martam (ieskaitot). Vairāk informācijas šeit.
 
9. oktobris Veiktas izmaiņas Kompetences centru atbalsta programmā
Šodien Ministru kabineta sēdē tika akceptēti LR Ekonomikas ministrijas izstrādātie grozījumi atbalsta programmā "Kompetences centri", padarot to skaidrāku un caurspīdīgāku, kā arī novēršot iepriekš konstatētos riskus. Vairāk informācijas šeit
 
8. oktobris 10. un 11. oktobrī Kurzemē notiks semināri par atbalstu daudzdzīvokļu māju siltināšanai
Š.g. 10. un 11. oktobrī Kurzemē (Talsos, Kuldīgā un Liepājā) notiks trīs semināri par atbalstu mājokļu siltumnoturības uzlabošanai un kvalitatīvu mājokļu renovāciju. Vairāk informācijas šeit.
 
5. oktobris Uzņēmēji vēl var pieteikties Eksporta un inovācijas balvai 2012
Līdz 9. oktobrim Latvijas uzņēmumiem ir iespēja pieteikties LR Ekonomikas ministrijas un LIAA rīkotajam konkursam "Eksporta un inovācijas balva 2012". Pirmās un otrās vietas ieguvējiem būs iespēja piedalīties apmaksātos darījumu braucienos, bet trešās vietas ieguvēji saņems apmaksātu reklāmas laukumu kādā no LIAA informatīvajiem materiāliem. Vairāk informācijas šeit.
 
4. oktobris DNB bankā Latvijā izveidots Pakalpojumu centrs klientu apkalpošanai Norvēģijā
AS "DNB banka" mātes banka – lielākā finanšu institūcija Norvēģijā – Latvijā ir izveidojusi jaunu operacionālo daļu jeb Pakalpojumu centru, kura mērķis ir sniegt augsta līmeņa servisu un pakalpojumus bankas klientiem Norvēģijā. Vairāk informācijas šeit.
 
3. oktobris LIAA paraksta līgumu ar Kuldīgas novada pašvaldību par sadarbību investīciju piesaistē
Lai sekmētu uzņēmējdarbības attīstību Kuldīgas novadā un veicinātu ārvalstu investīciju apjoma pieaugumu, 3. oktobrī LIAA un Kuldīgas novada pašvaldība parakstīja līgumu par sadarbību investīciju piesaistē. Vairāk informācijas šeit.
 
3. oktobris Rīgā notiks Eiropas Savienības vienotā tirgus 20. gadadienai veltīts forums uzņēmējiem
Par godu ES vienotās tirgus gadadienai š.g. 17. oktobrī Rīgā norisināsies nozīmīgs biznesa forums Latvijas uzņēmumu vadītājiem – ES Vienotā tirgus forums. Vairāk informācijas šeit.
 
2. oktobris Inovatīvo biznesa ideju konkursa "Ideju kauss 2012" otrajā kārtā iekļuvušas 183 idejas
30. septembrī noslēdzās biznesa ideju vērtēšanas konkursa 1. kārta. No saņemtajām 490 idejām uz otro kārtu ekspertu komisija izvirzīja 183 idejas. Vairāk informācijas šeit.
 
2. oktobris Eksportspējīgāko un inovatīvāko uzņēmumu eksporta kopapjoms pārsniedz pusmiljardu latu
Kopš 2008. gada ekonomiskās krīzes Latvijai ir izdevies nostāties uz izaugsmes ceļa, kļūstot par vienu no straujāk augošajām ES ekonomikām. Nozīmīga loma šajos panākumos ir bijusi eksportspējīgajiem un inovatīvajiem uzņēmumiem, kuri šogad jau astoto gadu pēc kārtas tiks godināti konkursā "Eksporta un inovācijas balva". Apkopojot pēdējo 3 gadu konkursa godalgoto un atzinību saņēmušo uzņēmumu eksporta apjoma rādītājus – eksporta kopapjoms sastāda vairāk nekā 560 miljonus latu. Vairāk informācijas šeit.