Maskavā sākas Latvijas dienas «Оцени Латвию» 2013

Ar dažādiem biznesa un radošajiem pasākumiem Krievijā, Maskavā, sākušās Latvijas dienas «Оцени Латвию». Latvijas dienu mērķis Maskavā ir atvērt tirgu jauniem Latvijas ražotājiem, kā arī sekmēt tirgū jau esošo Latvijas ražotāju produkcijas atpazīstamību un noietu, veicināt Latvijas tēla atpazīstamību un iepazīstināt mūsdienu Maskavu ar labāko, ko Latvija var piedāvāt.

Latvijas dienas Maskavā sākas ar virkni biznesa pasākumu – Krievijas-Latvijas apaļā galda diskusiju un uzņēmēju divpusējām tikšanām, kā arī semināru "Kā uzsākt darbu Krievijas tirgū" un Krievijas-Latvijas uzņēmēju kontaktbiržu. Uz Krievijas galvaspilsētu ir devusies arī Latvijas uzņēmēju delegācija, kas pārstāv modes un dizaina industriju, pārtikas pārstrādes nozari, kā arī kosmētikas un apģērbu ražošanas nozares.

Latvijas dienu ietvaros Maskavā programma ir organizēta tā, lai tiktu uzrunāta pēc iespējas plašāka  publika, kas pulcina jaunos uzņēmējus, viedokļu veidotājus un radošus cilvēkus. Pasākuma ietvaros plānotas pavāru Māra Sirmā un Ērika Dreibanta meistarklases restorānā "Ragout", dizaineru dueta "Mareunrol’s" zīmola stāsta prezentācija "British Higher School of Art and Design”, "Summer School of Photography" vieslekcija un Gunāra Bindes meistarklases Brāļu Lumjeru fotogalerijā, Arņa Rītupa vadīta intelektuāla diskusija "Deguns – neizmantotā biļete" un citi pasākumi.

Papildus minētajām aktivitātēm, lai pievērstu uzmanību Latvijā ražotajām precēm, vadošajā Maskavas tirdzniecības tīklā "Aliye parusa", kā arī veikalos, kuros tiek tirgotas Latvijā ražotās preces, aprīļa mēnesī Latvijas produkcijai būs īpašais «Оцени Латвию» marķējums.

Ar pasākuma norises programmu var iepazīties Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) mājas lapā www.liaa.gov.lv sadaļā "Latvijas dienas Maskavā".

Latvijas dienu mērķis ir sekmēt tirgū jau esošo gala produktu atpazīstamību, jaunu ražotāju ienākšanu tirgū, kā arī iepazīstināt attiecīgās valsts iedzīvotājus ar Latvijas kultūru un mākslu.

Latvijas dienas Maskavā «Оцени Латвию» organizē LIAA sadarbībā ar Latvijas Republikas Ekonomikas ministriju, Latvijas Republikas Ārlietu ministriju un Latvijas Republikas vēstniecību Krievijas Federācijā. Latvijas dienas norisināsies no 4. – 30. aprīlim.

Latvijas dienas notiek jau 4. reizi pēc kārtas. Iepriekš Latvijas dienas notikušas Igaunijā un divas reizes Azerbaidžānā.