Maskavā atklātas Latvijas dienas «Оцени Латвию» 2013

"«Оцени Латвию» – tas ir aicinājums izbaudīt Latvijas produktu garšu, Latvijas mūzikas skaņas, Latvijas dizaina un modes krāsas," atklājot Latvijas dienas Maskavā, teica Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) direktors Andris Ozols.

«Оцени Латвию» ir LIAA organizēts pasākums, kas no 4. līdz 30. aprīlim norisināsies dažādās Maskavas vietās – kafejnīcas un bāros, izstāžu un kultūras centros.

"Šis ir trešais reģions, kur mēs rīkojam šādas dienas," brīdi pirms oficiālās pasākuma atklāšanas paziņoja A.Ozols, "pirms Maskavas bija Igaunija un Azerbaidžāna un tāpēc esam pārliecināti, ka arī šīs izdosies!". Viņš uzsvēra "prasīgā un kārotā Krievijas tirgus" īpatnības. "Tas ir liels izaicinājums mums – pamēģināt atvērt Krievijas tirgu jaunām Latvijas precēm, veicināt jau pazīstamo zīmolu un pakalpojumu tālāku virzīšanu, iepazīstināt maskaviešus ar labāko, ko Latvija šodien var piedāvāt – radošās idejas, pieredzes apmaiņu dizainā un kultūras jomā," mediju pārstāvjiem paziņoja LIAA direktors.

Organizatorus atbalsta nopietna komanda – lietišķās un radošās elites pārstāvji ar Latvijas Republikas ekonomikas ministru Danielu Pavļutu priekšgalā, kuram šajās dienās bijusi virkne tikšanos ar augstiem Krievijas Federācijas ierēdņiem un lietišķās elites pārstāvjiem. Latvijas dienu atbalsta komandu papildināja arī Latvijas Republikas vēstnieks Krievijas Federācijā Edgars Skuja, AS "Laima" valdes priekšsēdētājs Rolands Gulbis, Latvijas vadošā piena pārstrādes uzņēmuma "Food Union" ģenerāldirektors Sergejs Beshmeļņickis un AS "Latvijas Balzams" komercdirektors Valters Kaže.

Latvijas dienu atklāšanas radošo noskaņu izcēla vakara vadītājs – Krievijā labi pazīstamais aktieris Ivars Kalniņš. Uz trīs stundām Maskavas viesnīcas zāle pārvērtās par Vecrīgas stūrīti. Viesi baudīja Rīgas Balzama kokteiļus, ko bija pagatavojuši "B-bāra" bārmeņi Ingus un Andris Reizenbergi un Rīgas slavenā trīs pavāru restorāna "Tam labam būs augt" šefpavāru Martiņa Sirmā un Ērika Dreibanta gatavotos ēdienus no īpašās vakara ēdienkartes. Svētku noskaņu papildināja dzīvā mūzika labākā džeza kvarteta un vokālistes Ingas Bērziņas izpildījumā.

Latvijas dienu laikā Maskavā paredzēti vairāki spilgti pasākumi kafejnīcā "Pepper", restorānā "Ragout", Gogoļa centrā, dizaina centrā "Artplay" un "Fashion Distribution Showroom" (kultūras telpas "Krasnij oktjabr" teritorijā).