Oktobris, 2014

21. oktobris Komersantiem atvieglo lielu investīciju projektu īstenošanu
Atbalsta  programmā "Augstas pievienotās vērtības investīciju", būtiski palielinot avansa apjomu komersantiem jaunu ražošanas iekārtu iegādei, tika atbalstīts ierosinājums veikt grozījumus. Aicinām visus programmas 3. un 4. kārtas projektu īstenotājus pēc iespējas ātrāk pieteikties avansu saņemšanai Latvijas Investīciju un attīstības aģentūrā. Vairāk informācijas šeit.
21. oktobris Tiks sākta projektu pieņemšana atbalsta saņemšanai "zaļās" ražošanas jomā
Ministru kabineta šā gada 21. oktobra sēdē apstiprināts Ekonomikas ministrijas priekšlikums tuvāko nedēļu laikā organizēt atklāta projektu konkursa otro atlases kārtu Norvēģijas finanšu instrumenta atbalsta programmā "Inovācijas "zaļās" ražošanas jomā".Kopējais pieejamais finansējums otrās kārtas ietvaros ir 6,27 milj. EUR. Vairāk informācijas šeit.
16. oktobris "Cabot Corporation" atver biznesa pakalpojumu centru Rīgā
Viena no pasaulē vadošajām ķīmiskās rūpniecības kompānijām "Cabot Corporation" ar galveno mītni Bostonā, Masačūsetsā, ar īpašu atklāšanas ceremoniju 14. oktobrī atzīmēja sava biznesa pakalpojumu centra atvēršanu Rīgā, no kura tiks apkalpoti uzņēmuma Eiropas, tuvo Austrumu un Āfrikas (EMEA) reģiona klienti. Vairāk informācijas šeit.
16. oktobris Liepājā notiks vērienīgs starptautiskais uzņēmējdarbības forums
Lai veicinātu Liepājas un tās reģiona atpazīstamību ārvalstu uzņēmēju vidū, piesaistot investīcijas un veicinot ārvalstu uzņēmumu sadarbību ar vietējiem uzņēmējiem, LIAA sadarbībā ar Liepājas pilsētas domi šā gada 13. novembrī Liepājā organizē starptautisku uzņēmējdarbības forumu, kurā piedalīsies ārvalstu un vietējie eksperti un uzņēmēji. Vairāk informācijas šeit.
14. oktobris Pagarināta projektu īstenošana Kompetences centru atbalsta programmā
Apstiprināti rosinātie grozījumi Kompetences centru atbalsta programmā, kas dos iespēju kompetences centriem veikt papildu pētījumus jaunu produktu radīšanai. Grozījumi paredz pagarināt projektu ieviešanas termiņu līdz 2015. gada 31. decembrim, kā arī paredzēta iespēja saņemt avansu, iesniedzot bankas garantiju. Vairāk informācijas šeit.
14. oktobris Piešķirti 7 miljoni euro atbalstam komersantiem jaunu eksporta tirgu apgūšanai
Ņemot vērā Krievijas Federācijas noteiktās ekonomiskās sankcijas attiecībā uz atsevišķu nozaru Eiropas Savienībā ražoto produktu grupu importa aizliegumu, Ministru kabineta šā gada 14. oktobra sēdē tika atbalstīts Ekonomikas ministrijas priekšlikums papildu piešķirt 7 miljonu EUR atbalstam komersantiem jaunu eksporta tirgu apgūšanai. Vairāk informācijas šeit.
9. oktobris Tiks veicināta Latvijas un Norvēģijas sadarbība "zaļo" tehnoloģiju jomā
Lai veicinātu "zaļo" tehnoloģiju pārstāvošo Latvijas un Norvēģijas komersantu savstarpējo sadarbību, pieredzes apmaiņu un jaunu "zaļo" tehnoloģiju attīstību, izmantojot Norvēģijas finanšu instrumenta piedāvātos instrumentus, šā gada 10.oktobrī notiks programmas "Inovācijas "zaļās" ražošanas jomā" seminārs un kontaktbirža. Vairāk informācijas šeit.
9. oktobris Konkursa "Eksporta un inovācijas balva 2014" otrajā kārtā izvirzīts 31 uzņēmums
Ekonomikas ministrijas un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras rīkotā konkursa četrās kategorijās iesniegts 101 pieteikums no uzņēmumiem visā Latvijā. Noslēgusies konkursa pirmās kārtas rezultātu apkopošana un izvērtēšana, un konkursa 2. kārtai ir izvirzīts 31 uzņēmums. No 9. oktobra žūrijas komisija uzsāk arī izvirzīto uzņēmumu apmeklējumus klātienē. Vairāk informācijas šeit.
8. oktobris Latvijas literatūra iemirdzas Frankfurtē
No 8. līdz 12. oktobrim Latvija piedalās Frankfurtes starptautiskajā grāmatu gadatirgū, kas notiek jau vairāk nekā 60 gadus un ir vērienīgākais grāmatu nozares pasākums pasaulē, pulcējot vismaz 7000 grāmatu nozares dalībnieku un 286 tūkstošus apmeklētāju. Latviju Frankfurtē šogad pārstāv 29 uzņēmumi. Vairāk informācijas šeit.