Viena no vadošajām starptautiskām ķīmiskās nozares kompānijām – Allnex Rīgā izveido biznesa pakalpojumu centru

Viena no pasaulē vadošajām ķīmiskās nozares kompānijām "ALLNEX" šopavasar Rīgā atvēra jaunu biznesa pakalpojumu centru. Uzņēmums darbojas visā pasaulē, piegādājot sveķu, piedevu un cita veida ķīmisko savienojumu produkciju arhitektūras, autoražošanas, elektropreču un citiem ražotājiem. Jaunizveidotā kompānija Rīgā atbalstīs Allnex grupas uzņēmumus Eiropā un Ziemeļamerikā.

SIA "Allnex Latvia SIA" Rīgā attīstīs biznesa apvienoto pakalpojumu centru, kas vienuviet nodrošinās vismaz 120 darba vietas finanšu, iepirkumu, personāla vadības un datu pārvaldības pakalpojumu jomā. Šādu lēmumu uzņēmums, kura gada apgrozījums ir vairāk nekā 1,5 miljardi ASV dolāru, pieņēmis, konsultējoties ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru (LIAA).

Saskaņā ar Allnex sniegto informāciju, kompānija identificēja Rīgu, Latviju, kā attīstītu valsti ar Eiropas līmenī konkurētspējīgām izmaksām, ar lielu darbinieku potenciālu (augsts izglītības līmenis un labas vairāku valodu zināšanas), vietu, kur uzņēmums var augt un uzlabot savus pakalpojumus, paredzot vairāk procesus, vairākām valstīm, un pat pilnīgi jaunas funkcijas.

"Biznesam labvēlīga uzņēmējdarbības vide, augsti izglītots darbaspēks, kā arī mērķtiecīgs darbs un individuāla pieeja katra potenciālā investora vajadzībām ir mūsu galvenās veiksmes atslēgas jaunu investoru piesaistē", secina ekonomikas ministre Dana Reizniece-Ozola. Šodien, tiekoties ar kompānijas Allnex vadību, ministre uzsvēra: "Mēs esam gandarīti, ka viens no vadošajiem ķīmiskās nozares uzņēmumiem pasaulē atzinis Latviju par piemērotāko vietu sava biznesa attīstībai". Ministre pauda cerību, ka Latvijas uzņēmējdarbības vide sekmēs uzņēmuma biznesa mērķu sasniegšanu, vienlaikus sniedzot ieguvumus arī Latvijas ekonomikai, īpaši atzinīgi novērtējot jaunu darba vietu radīšanu.

Komentējot savu izvēli par labu Rīgai, nevis kādai citai no Eiropas pilsētām "Allnex" izpilddirektors Franks Aranzana (Frank Aranzana, Allnex CEO), akcentēja: "Allnex apvienoto pakalpojumu centrs  ļauj mums izveidot optimālāku administratīvo funkciju darbību, nodrošinot efektīvus, elastīgus un uzticamus pakalpojumus visiem iekšējiem Allnex departamentiem. Esam nolēmuši palikt Latvijā, jo mēs varam paļauties uz darbinieku profesionalitāti, uzņēmējdarbības infrastruktūru un atbalstu, kuru pēdējo divu gadu laikā saņēmām un turpinam saņemt no LIAA."

LIAA direktors Andris Ozols, uzsverot integrētas pieejas nozīmi ārvalstu investoru piesaistē Latvijai, norādīja: "Globālie biznesa pakalpojumi ir viena no LIAA izstrādātās ārvalstu investīciju piesaistes stratēģijas POLARIS Process mērķiem investīciju piesaistē. Latvijas priekšrocība ir pieejamais augsti kvalificētais darbaspēks ar labām svešvalodu zināšanām, kas Allnex gadījumā bija būtisks kritērijs. Uzņēmums šobrīd veiksmīgi izmanto LIAA administrēto ES struktūrfondu programmu "Atbalsts partnerībā organizētām apmācībām", saņemot atbalstu darbinieku apmācībai, parādot, ka ir ieinteresēts savu darbinieku profesionālajā izaugsmē."

Allnex Latvia centra vadītāja Sandra Zariņa iezīmē galvenos kompānijas darbības virzienus: "Allnex Latvia SIA sniegs pakalpojumus finanšu, personālvadības, iepirkumu un datu pārvaldības jomā Allnex grupas uzņēmumiem. Katrā uzņēmumā bez pamatdarbības funkcijām pastāv arī atbalsta funkcijas. Tās centralizējot un saņemot atbalsta funkciju pakalpojumus no vienas lokācijas, tiek standartizēti procesi, uzņēmums var vairāk pievērsties savai pamatdarbībai, ātrāk pieņemt lēmumus un kļūt elastīgāks. Atsevišķi pateicamies un novērtējam veiksmīgu sadarbību ar LIAA un daudzpusīgu atbalstu projekta īstenošanas gaitā."

Kompānijai Allnex sadarbība ar Latviju ir jau kopš 2013.gada, kad uz servisa līguma pamata tika izmantoti cita LIAA klienta - ASV ķīmijas rūpniecības uzņēmuma „Cytec” Rīgā izveidotā globālo biznesa pakalpojuma centra sniegtie pakalpojumi (Cytec savu biznesa pakalpojumu centru Latvijā atvēra jau 2010.gadā). 2014.gada vidū Allnex pieņēma lēmumu par sava biznesa pakalpojuma centra izveidi Rīgā un kopš šī gada marta darbojas neatkarīgi no Cytec, nodarbinot jau 80 darbiniekus. Jaunais centrs atrodas "Astras Biznesa Centrs" ēkā (Gunāra Astras ielā 1C, 5 st.).

Par kompāniju Allnex:
2013. gada aprīlī investīciju fonds "Advent International" no ASV ķīmijas rūpniecības uzņēmuma Cytec atpirka sveķu pārklājumu biznesu un nodibināja atsevišķu uzņēmumu Allnex S.a.r.l. Allnex ir pasaulē vadošais sveķu, piedevu un savienojumu piegādātājs arhitektūras, ražošanas, aizsargmehānismu, automašīnu ražošanas nozarēm, elektroprecēm un plastmasas ražotājiem, kā arī īpašiem pārklājumiem un tintēm. Galvenā mītne atrodas Beļģijā, bet Allnex Latvia SIA mātes kompānija atrodas Luksemburgā. Allnex nodarbina vairāk nekā 2000 darbiniekus visā pasaulē un apkalpo vairāk nekā 2500 klientus visā pasaulē. Allnex uzņēmumam ir 17 sertificētas ražotnes, 13 pētniecības un tehnoloģiju centri, 2 kopuzņēmumi (Koreja un Japāna).

Papildinformācija:
Vineta Vilistere-Lāce, Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra
Tālrunis: +371 67039422
Fakss: +371 67039401
E-pasts: vineta.vilistere@liaa.gov.lv